Menu

The Menu

Loading Udalosti

« All Udalosti

Jaroslav Hutka v Art Cafe

4. júna @ 20:00 - 21:30

6€

Udalosť Navigation

Jaroslav Hutka sa na koncertných pódiách pohybuje viac ako 50 rokov – koncertuje od roku 1966, prvé koncerty odohral na Karlovom moste. No a jeden zo svojich posledných koncertov na Slovensku vôbec, bude mať aj v Arte.

„Chcel byť maliarom, no po okupácii v auguste 1968 mal pocit, že pri pesničkách treba zostať, kým cudzie vojská neodídu. Neodchádzali, až nakoniec odišiel do emigrácie on. Medzitým sa stihol stať pesničkárskou legendou, založiť voľné združenie Šafrán, podpísať Chartu 77. Vrátil sa počas revolúcie 1989 práve v deň najväčšieho mítingu na Letnej, kde ho privítalo miliónové publikum, no čoskoro sa na istý čas ocitol v akomsi vzduchoprázdne. „Dnes už som spokojný, stojím na vlastných nohách a tým, že opäť robím nové veci, je mi jasné, že bojujem znovu o seba….“ (úryvok z nepublikovaného rozhovoru Alexandra Balogha s Jaroslavom Hutkom).

Na konci 60tych rokov začal vystupovať s Vladimírem Veitem (Hutka a Veit). Neskôr so svojim vlastným hudebným programom, v ktorom o.i. popularizoval moravské ľudové piesne. Kvôli sústavnej policajnej šikane (akce Asanace) opustil pred 40 rokmi, v októbri 1978 Československo a žil v emigrácii v Holandsku.

Dnes si vydává hudbu sám. Vypaľuje si CD na domácom počítači, sám si kreslí a tlačí obaly a sám si ich predáva alebo rozdáva na koncertoch. Svoju edíciu pomenoval „Samopal“ a dal si za úlohu vydať celú svoju tvorbu na CD.

Lístky v predaji tu: https://www.ticketlive.sk/sk/event/jaroslav-hutka

https://www.youtube.com/watch?v=GahGZrCKpLA
http://www.lachout.com/products/jaroslav-hutka-folk-cz-/

Podrobnosti

Dátum:
4. júna
Čas:
20:00 - 21:30
Cena:
6€

Miesto udalosti

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
Telefón:
+421904256183
Webstránka:
wwww.artcafe.sk

Organizátor

Art Cafe
Telefón:
0907756765
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a bistro Art Cafe je situovaná v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a uchováte si krásne spomienky na dni strávené s nami. Tešíme sa na Vás.

Naša kaviareň sa nachádza na Akademickej ulici č. 2, iba kúsok nad schodmi, úzkou uličkou ponad Pizzériu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu ahoj@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?


Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou takmer 19 rokov fungovania ako kaviareň, nočný bar, „komunitné centrum“ a zároveň hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov: Amplión (festival pouličných divadiel), Cap à l’Est (festival Francúzskej kultúry), ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

je HLAVNÝ PARTNER Art Cafe

Organizovanie podujatí

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.

ORGANIZÁCIA KONCERTOV

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0911 430 777 (Andrej). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0911 430 777 (Andrej), či na 0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIKA PRE KAPELY

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru.
Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne. Rozmery pódia na terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.