Menu

The Menu

Loading Udalosti
Nájsť Udalosti

Past Udalosti

Udalosti List Navigation

júl 2017
3EUR

Divadlo Kontra – Nenávidím

28. júla @ 19:00 - 21:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Divadlo Kontra (Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007, Kremnické Gagy 2013 - Cena Stana Radiča “Objav roka 2013", Prekvapenie Novej drámy 2007) uvádza hru: Marek Koterski - NENÁVIDÍM Adaptácia a réžia: Klaudyna Rozhin, hrá: Peter Čižmár One man show, pri ktorej budeš plakať od smiechu! Kultová hra, ktorá ťa doslova priklincuje k sedadlám a zaručí, že ti ešte dlho ostane v pamäti. Vynikajúca komédia, ktorá získala ohlas po celom Slovensku. Komunizmus sa ešte neskončil a kapitalizmus ešte nezačal. ”Či to, čo vidíš dookola…

Vyhľadať viac »
Zadarmo

DJ Kinet & DJ Thomas Tracy – What the Funk?

28. júla @ 22:00 - 30. júla @ 2:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Cez deň horúco pri vode, večer horúco na parkete! Prídťe aj v plavkách, bude to letná párty.

Vyhľadať viac »
3EUR

Čau Čau opäť v Arte

29. júla @ 20:00 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Áno, v tejto zostave sme ich ešte nevideli, ale v Arte už hrali. Bývalí hudobníci Živých Kvetov a kapely Med (fňuk) zahrajú v Arte v sobotu 29.7. po 20h00. Ani jedno ucho a ani jedno brucho neostanú hladné. Variť ku koncertu Vám bude Tom Ciller a Andrej Didi (Cucina Italiana).

Vyhľadať viac »
august 2017
Zadarmo

RhineFox & Shifter

4. augusta @ 8:00 - 6. augusta @ 17:00

Aj nasledujúci víkend si DJi z NuSpirit-u prinesú kufre plné platní, aby vám spríjemnili horúce letné večery. A to hneď dvakrát. Piatok aj sobota bude v Arte v znamení funk, disco a house.

Vyhľadať viac »
Zadarmo

Alakesh Dutta, Indický hudobník v Arte

5. augusta @ 20:00 - 21:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Alakesh Dutta, hudobník vokalista a textár, po prvý krát v Štiavnici predstaví svoju tvorbu. Hudobné nadanie si vyšperkoval pod inštitútom ABRSM, London, u renomovaného gitaristu severo-východnej Indie Santanu Baruah a pianistu Ghana Kanta Deka, ako aj pod vedením hudobného gurua Shri. Nand Banerjeav Asáme, v Indii. Od roku 2006 pôsobil ako spevák v rádiách Gup-Shup 94.3, Red FM 93.5, All India Radio, Assam a vystúpil v satelitnéých a televíznych programoch ako News Life, Pratidin Times, News Time, DY365, Any TV ... V…

Vyhľadať viac »

Ricki Fitz and Special Guests

11. augusta @ 21:30 - 13. augusta @ 2:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Ricki Fitz, "prestárly dj a knihomol", bude u nás hrať počas celého 4 Živlového víkendu svoje unikátne kombinácie punk-mutant-elektro-disko. Ako special guests si s ním zahrá DJ Jazzy, a ako very special guest možno ešte príde v sobotu prekvapenie.

Vyhľadať viac »

Ne:bo:daj

12. augusta @ 17:30 - 19:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Akustické trio Ne:bo:daj vzniklo roku 2011, tvorí speváčka, hudobníčka, etnomuzikologička a redaktorka Rádia FM Jana Ambrózová, renomovaný nekonvenčný skladateľ, hudobník a estetik Július Fujak a multižánrový akordeonista Andrej Pleštinský. Hrávajú vlastné skladby, komprovizácie a podiv(uhod)né piesne s poéziou slovenských básnikov (P. Milčák, E. Pariláková, P. Macszovszky, D. Hevier, M. Habaj), (re)intepretuje kompozície iných autorov (M. Feldman, Ch. Mingus, Teória Odrazu ai.) a pretvárajú na svoj obraz aj ľudové balady. To všetko vo vzájomnej presahovej koláži aj s fotokulisami na vystúpeniach (zo…

Vyhľadať viac »

Zvuk for Štiavnica 17.8.

17. augusta @ 21:00 - 22:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Premiéra! Clube de esquiar & Marián Vredík

Vyhľadať viac »

Cap á l’Est – Ako utešiť priateľa

18. augusta @ 8:00 - 15:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Autorské čítanie Aksinie Mihailovej a Jána Zambora v sobotu 18.8. o 15h00. Aksinia Mihailova a Ján Zambor sú prekladatelia a samozrejme aj básnici. Obaja majú k žánru srdečný a melancholický prístup. . Obaja sa sústredia na tému literatúry, no najmä poézie. A s obomi sa v'daka festivalu francúzskeho umenia budete môcť stretnúť osobne v Art Cafe. Aksinia získala za svoju zbierku publikovanú vo vydavateľstve Gallimard ocenenie Prix Apollinaire a Ján vydal v roku 2016 odbornú publikáciu s podrobným rozborom diela Jána…

Vyhľadať viac »

Cap á l’Est – Ruža v zrkadle

18. augusta @ 17:00 - 18:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Jedna z najvýraznejších predstaviteliek slovenskej modernej poézie, Mila Haugová, sa predstaví v Art Cafe, v piatok 18.8. o 17h00. Nenechajte si ujsť výnimočné stretnutie s ženou, ktorá "pláva slovenskou poéziou ako dieťa hrajúce sa v rodičovskej záhrade, celé odeté v bielom, alebo ako socha vyrezaná na prove lode raziacej si cestu z ranného oparu na jazere". Úplne ľahostajná a predsa jej záleží na tomto svete, ktorý odzrkadľuje. Texty interpretuje v slovenčine Mária Danadová, Štefan Bučko. Vo francúzštine Anne-Marie Belime. „Báseň…

Vyhľadať viac »
+ Export Events
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a bistro Art Cafe je situovaná v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a uchováte si krásne spomienky na dni strávené s nami. Tešíme sa na Vás.

Naša kaviareň sa nachádza na Akademickej ulici č. 2, iba kúsok nad schodmi, úzkou uličkou ponad Pizzériu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu ahoj@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?


Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou takmer 19 rokov fungovania ako kaviareň, nočný bar, „komunitné centrum“ a zároveň hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov: Amplión (festival pouličných divadiel), Cap à l’Est (festival Francúzskej kultúry), ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

Organizovanie podujatí

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.

ORGANIZÁCIA KONCERTOV

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0911 430 777 (Andrej). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0911 430 777 (Andrej), či na 0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIKA PRE KAPELY

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru.
Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne. Rozmery pódia na terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.