Menu

The Menu

Loading Udalosti
Nájsť Udalosti

Past Udalosti

Udalosti List Navigation

jún 2017
Zadarmo

Daniela Olejníková – NEVIDITEĽNÉ MESTÁ

10. júna @ 8:00 - 17. júna @ 17:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Daniela Olejníková je výraznou predstaviteľkou súčasnej slovenskej ilustrácie. Po úspešných a oceňovaných knižkách V melónovom cukre (Artforum, 2011) či Havětník/Hávedník (Baobab/Artforum, 2015) sa v roku 2016 pustila do svojej „vysnívanej knižky“ Neviditeľné mestá. „Je to kniha o všetkom,“ hovorí Daniela Olejníková. Tento kultový titul Itala Calvina sa už raz pokúsila ilustrovať, a to ešte ako študentka. Nová verzia pre Artforum vznikla v spolupráci s grafickým dizajnérom Palom Bálikom, s ktorým Daniela už viac krát pracovala. „Navrhol, aby ilustrácie ostali skryté.…

Vyhľadať viac »
3€ - 6€

Erich „Boboš“ Procházka & Marek Wolf

17. júna @ 18:00 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Erich „Boboš“ Procházka a Marek Wolf, "bluesmani roka 2016", zahrajú v Arte počas festivalu Vlnoplocha a predstavia nám svoj posledný album CONVERSION! Pre divákov festivalu Vlnoplocha je vstupné 3,- EUR Pre ostatných návštevníkov je vstupné 6,- EUR ----------------------------------------------------- Viac o dvojici hudobníkov: Najznámejší slovenský hráč na ústnu harmoniku Erich „Boboš“ Procházka a talentovaný gitarista Marek Wolf využívaním výrazových prostriedkov rôznych žánrov posúvajú blues ďaleko za hranicu jeho tradície. Niekoľkoročná koncertná spolupráca hudobníkov vyústila do spoločného štúdiového albumu DIVERSION, vydaného v…

Vyhľadať viac »
Zadarmo

Inotaj / Art Cafe / Banská Štiavnica

23. júna @ 20:00 - 23:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

V piatok 23. Júna sa v Art Café v Banskej Štiavnici predstaví kapela Inotaj! Inotaj je trio hrajúce slovenské pesničky balansujúce na jemnej hrane medzi popom a nie-popom, koktejl zmiešaný z klavíra, gitár, elektronických samplov a slovenských textov ktoré majú hlavu aj pätu. V októbri minulého roka vydali svoj debutový album Eva. https://www.facebook.com/inotajmusic https://www.youtube.com/watch?v=eB5oNeM876E  

Vyhľadať viac »
Zadarmo

Summer funk – DJ Thomas Tracy & special guest

23. júna @ 21:00 - 26. júna @ 2:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Cez deň horúco pri vode, večer horúco na parkete! V kľude príďte v plavkách, hráme vinyl only! Funky, jazzy a house.

Vyhľadať viac »
+ Export Events
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a bistro Art Cafe je situovaná v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a uchováte si krásne spomienky na dni strávené s nami. Tešíme sa na Vás.

Naša kaviareň sa nachádza na Akademickej ulici č. 2, iba kúsok nad schodmi, úzkou uličkou ponad Pizzériu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu ahoj@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?


Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou takmer 19 rokov fungovania ako kaviareň, nočný bar, „komunitné centrum“ a zároveň hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov: Amplión (festival pouličných divadiel), Cap à l’Est (festival Francúzskej kultúry), 4 Živly (filmový seminár), Vlnoplocha (prehliadka súčasného československého autorského divadla)ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

Organizovanie podujatí

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.

ORGANIZÁCIA KONCERTOV

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0911 430 777 (Andrej). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0911 430 777 (Andrej), či na 0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIKA PRE KAPELY

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru.
Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne. Rozmery pódia na terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.