Menu

The Menu

Loading Udalosti
Nájsť Udalosti

Past Udalosti

Udalosti List Navigation

február 2018

Modré hory – Čau Ty Tour

23. februára @ 23:00 - 0:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map
7€

Modré hory sa vydali na (Čau ty) tour  Modré hory koncom roku 2017 oslávili desať rokov od nahratia prvého dema vydaním nového albumu Luxus clan a teraz vyrážajú na cesty. Veľa žvástov, beaty, tóny, všetko. Lyrik, Bene a Roland Kánik, jedno pódium a veľká radosť z predstavenia nového albumu Luxus clan. Motto "nudnejší jak život" vymenili za "o všetkom a o ničom rap", ale furt sú to ten istý Lyrik a ten istý Bene a chrbáty im kryje Roland Kánik.…

Vyhľadať viac »

Ján Viazanička – Krajina stredu

24. februára @ 11:00 - 6. apríla @ 18:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

OZ Povala a Art cafe Vás pozývajú na výstavu fotiek Krajina stredu! Krajina stredu je projekt vznikajúci na strednom Slovensku, ktorý sa začal v Periférnych centrách v Dúbravici blízko Banskej Bystrice minulé leto. Ján Viazanička v Periférnych centrách absolvoval aj letnú rezidenciu. Autor sám o projekte hovorí: „Krajinu stredu vnímam ako pokračovanie dlhej tradície v slovenskej dokumentárnej fotografii vzťahujúcej sa k slovenskému vidieku. (Plicka, Martinček, Benický etc.).  Je to projekt o krajine, ľuďoch, ktorí v nej žijú a ich tradíciách - minulých a súčasných. O…

Vyhľadať viac »

Time to get some funk!

24. februára @ 21:00 - 2:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Sobota sa bude v Arte niesť v znamení funk, disco a house s DJ Ricardom. Trošku filmovej atmosféry 4 Živlov, trošku snehu v povetrí, vonku mínus 16 ale v Arte plus 30 ! Prýc!

Vyhľadať viac »
marec 2018

Šarivary

17. marca @ 20:00 - 21:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Šarivary sú medzinárodné šanzónové trio, ktoré vystupuje v zložení: Aude Martin (FR) - spev, flauta, xylofón, akordeón Chris Coleman (US) - gitara, spev Tomáš Ulahel (SK) - basgitara Hudobní barmani Šarivary namiešajú pre vás v sobotu večer v Arte francúzsky šanzón a iné jazzom a world music ochutené drinky pre uši. Vidíme sa 17.3. o 20h00. À votre santé! https://www.youtube.com/watch?v=-a8n1TfFeC4

Vyhľadať viac »

DJ Tullo, Rado Veselovsky a Special guest

31. marca @ 21:30 - 2:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Noc plná undergroundovej muziky, bude sa hrať tech house, techno a elektro. Prýc!

Vyhľadať viac »
apríl 2018

Kateřina Pěkná: Súkromná džungľa

7. apríla @ 18:00 - 19. mája @ 0:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Kateřina Pěkná vyštudovala figuratívne sochárstvo v Brne v ateliéri Michala Gabriela a strávila niekoľko mesiacov vo francúzskom Rennes a rumunskom Cluži. Jej tvorba je veľmi rôznorodá – venovala sa mäkkej soche a plastike, vytvárala masky a už počas školy začala pracovať aj s porcelánom. Katka je zároveň vášnivá kresliarka a práve jej kresby a maľby na papieri prezentujeme na výstave Súkromná džungľa v Art Cafe. Katarínina kresba vychádza z prírody a z potuliek po krajine na rôznych miestach Slovenska, Čiech…

Vyhľadať viac »

Festival Fjúžn / Colectivo Panamera

21. apríla @ 20:00 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Argentínsko Španielske trio Colectivo Panamera prvý krát navštívi Štiavnicu vďaka festivalu Fjúžn, ktorý sa bude konať aj v našom meste ...už po druhý krát. Môžete sa tešiť aj na sprievodné podujatia festivalu - na workshop o komunitnom organizovaní a na nedeľný brunch vo formáte language cafe. Info o lístkoch soon!

Vyhľadať viac »

SOOMA

28. apríla @ 20:00 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map
4€ - 5€

Švajčiarska kapela SOOMA vznikla v roku 2014 a svoj prvý album pod rovnomenným názvom "SOOMA" vydali v novembri 2017. SOOMA, Yannick Consaël (gitara/vokály), Fidel Aeberli (bicie) a Amedeo Mauriello (basová gitara) sa usilujú o skvelé ozvučenie v obývačke rovnako ako na živých vystúpeniach, pretože iba na scéne sa táto skupina cíti ako doma. SOOMA pritiahne divákov k nim a vyzýva ich, aby sa odvzdali energii strhujúcej, živej hudby. Minulý mesiac SOOMA podpísala spoluprácu so švajčiarskym nahrávacím štúdiom Ambulance Recordings. Medzinárodné…

Vyhľadať viac »
máj 2018

Erich „Boboš“ Procházka a Marek Wolf

12. mája @ 20:00 - 21:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map
4€

Najznámejší slovenský hráč na ústnu harmoniku Erich „Boboš“ Procházka a talentovaný gitarista Marek Wolf využívaním výrazových prostriedkov rôznych žánrov posúvajú blues ďaleko za hranicu jeho tradície. Niekoľkoročná koncertná spolupráca hudobníkov vyústila do spoločného štúdiového albumu DIVERSION, vydaného v zime 2012 vydavateľstvom East West Promotion. Po úspešnom debute prichádza dvojica s druhým štúdiovým albumom INVERSION (East West Promotion, 2014), ktorý na základe hlasovania fanúšikov suverénne vyhral titul „bluesový album roka 2014“ v Slovenskej bluesovej ankete na medzinárodne uznávanom portáli Bluesmusic.sk. V máji 2015…

Vyhľadať viac »

Collegium Musicum Tribute

19. mája @ 20:00 - 21:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map
5€

Koncert ospevovanej kapely COLLEGIUM MUSICUM TRIBUTE z Bystrice Banskej si budete môcť vypočuť aj v Art Cafe, v polovici mája, 19.5. o 20h00. Možno vás bude zaujímať, že kapela používa rovnaké značky nástrojov, ako originálni hudobníci, a hrá v zložení: Martin Šavel - Hammond Nord Organ, Fero Homola - gitara, Tomáš Hrin - basa, Tony Benedek - bicie. Ukážka: www.youtube.com/watch?v=Hl4Qq_Me9w0 Fan page kapely: www.facebook.com/collegiummusicumtribute/

Vyhľadať viac »
+ Export Events
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a bistro Art Cafe je situovaná v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a uchováte si krásne spomienky na dni strávené s nami. Tešíme sa na Vás.

Naša kaviareň sa nachádza na Akademickej ulici č. 2, iba kúsok nad schodmi, úzkou uličkou ponad Pizzériu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu ahoj@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?


Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou takmer 19 rokov fungovania ako kaviareň, nočný bar, „komunitné centrum“ a zároveň hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov: Amplión (festival pouličných divadiel), Cap à l’Est (festival Francúzskej kultúry), ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

je HLAVNÝ PARTNER Art Cafe

Organizovanie podujatí

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.

ORGANIZÁCIA KONCERTOV

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0911 430 777 (Andrej). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0911 430 777 (Andrej), či na 0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIKA PRE KAPELY

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru.
Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne. Rozmery pódia na terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.