Menu

The Menu

Loading Udalosti
Nájsť Udalosti

Past Udalosti

Udalosti List Navigation

apríl 2018

Festival Fjúžn / Colectivo Panamera

21. apríla @ 20:00 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Argentínsko Španielske trio Colectivo Panamera prvý krát navštívi Štiavnicu vďaka festivalu Fjúžn, ktorý sa bude konať aj v našom meste ...už po druhý krát. Môžete sa tešiť aj na sprievodné podujatia festivalu - na workshop o komunitnom organizovaní a na nedeľný brunch vo formáte language cafe. Info o lístkoch soon!

Vyhľadať viac »

SOOMA

28. apríla @ 20:00 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map
4€ - 5€

Švajčiarska kapela SOOMA vznikla v roku 2014 a svoj prvý album pod rovnomenným názvom "SOOMA" vydali v novembri 2017. SOOMA, Yannick Consaël (gitara/vokály), Fidel Aeberli (bicie) a Amedeo Mauriello (basová gitara) sa usilujú o skvelé ozvučenie v obývačke rovnako ako na živých vystúpeniach, pretože iba na scéne sa táto skupina cíti ako doma. SOOMA pritiahne divákov k nim a vyzýva ich, aby sa odvzdali energii strhujúcej, živej hudby. Minulý mesiac SOOMA podpísala spoluprácu so švajčiarskym nahrávacím štúdiom Ambulance Recordings. Medzinárodné…

Vyhľadať viac »
máj 2018

Erich „Boboš“ Procházka a Marek Wolf

12. mája @ 20:00 - 21:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map
4€

Najznámejší slovenský hráč na ústnu harmoniku Erich „Boboš“ Procházka a talentovaný gitarista Marek Wolf využívaním výrazových prostriedkov rôznych žánrov posúvajú blues ďaleko za hranicu jeho tradície. Niekoľkoročná koncertná spolupráca hudobníkov vyústila do spoločného štúdiového albumu DIVERSION, vydaného v zime 2012 vydavateľstvom East West Promotion. Po úspešnom debute prichádza dvojica s druhým štúdiovým albumom INVERSION (East West Promotion, 2014), ktorý na základe hlasovania fanúšikov suverénne vyhral titul „bluesový album roka 2014“ v Slovenskej bluesovej ankete na medzinárodne uznávanom portáli Bluesmusic.sk. V máji 2015…

Vyhľadať viac »

Collegium Musicum Tribute

19. mája @ 20:00 - 21:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map
5€

Koncert ospevovanej kapely COLLEGIUM MUSICUM TRIBUTE z Bystrice Banskej si budete môcť vypočuť aj v Art Cafe, v polovici mája, 19.5. o 20h00. Možno vás bude zaujímať, že kapela používa rovnaké značky nástrojov, ako originálni hudobníci, a hrá v zložení: Martin Šavel - Hammond Nord Organ, Fero Homola - gitara, Tomáš Hrin - basa, Tony Benedek - bicie. Ukážka: www.youtube.com/watch?v=Hl4Qq_Me9w0 Fan page kapely: www.facebook.com/collegiummusicumtribute/

Vyhľadať viac »

Bad Karma Boy

26. mája @ 21:00 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map
5€

Podľa mienkotvorného slovenského časopisu .týždeň pri nich stráca význam recenzentská skratka „na slovenské pomery“. V roku 2017 totiž Bad Karma Boy nahrali svetový album Prekrásny nový svet, ktorý vyšiel na značke Slnko Records. K producentskej spolupráci si prizvali Pištu Kráľoviča (nvmeri, FVLCRVM), objavili spevácky a skladateľský potenciál Adely Tihlárikovej a k psychedelickému zvuku pridali viac elektroniky. Ich hudba teraz trochu spomaľuje, texty pôsobia hĺbavejšie a kapela synergickejšie, ako kedykoľvek predtým. Môžete si ich vypočuť 26. mája!

Vyhľadať viac »
jún 2018

SLovO aleBO huDbA

2. júna @ 18:00 - 3. júna @ 23:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Antikvariátik a Art Cafe / OZ Povala pozývajú do podkrovia Artu na mini festival SLovO aleBO huDbA. Spomienky na 70tie roky nemusia byť len nostalgické. Budeme hovoriť o slobodnom umení v čase neslobodnej normalizácie. Premietneme si filmy a fotky z tých čias. Osadníci z osady Brízgalky zaspomínajú na roky, kedy sa Český a Slovenský disent stretal na Slovensko Poľských hraniciach a mimo kontroly štátnej bezpečnosti dýchal slobodný vzduch. Oficiálny program: 2.6. Sobota 18:00 Marek Švehla, Magor a jeho doba, diskusia.…

Vyhľadať viac »

The Plastic People of the Universe Revival a EVA TURNOVÁ

2. júna @ 20:00 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Mini festival SLovO aleBO huDbA v Štiavnici uvedie koncert skvelej kapely The Plastic People of the Universe Revival s hosťujúcou Evou Turnovou, bývalou basgitaristkou Plastikov. Pred koncertom bude diskusia s Marekom Švehlom, autorom knihy Magor a jeho doba. Po debate, ktorú bude moderovať Michal Havran, bude nasledovať čítačka Eviných stĺpčekov a počas koncertu sa pridá a s kapelou si aj sama zahrá.

Vyhľadať viac »

VENEER

15. júna @ 20:30 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Veneer je kapela z Trnavy, ktorá bola najaktívnejšia v období rokov 2003 - 2008. Vydala album, aby sa potom na dlhých 9 rokov odmlčala. Na scénu sa vrátili minulý rok, počas Hviezdnych nocí v Bytči. Sami neveríme tomu čo píšeme, ale 15. júna zahrajú v Arte. Tri nové skladby, a nejaké staré, v nových aranžmánoch. Prýcte sa pozrieť na vlastné uši. Rozhovor s Palom Hubinákom: http://hviezdnenoci.sk/program-novinka/veneer/ Youtube: https://youtu.be/xwgFwHh4E7A

Vyhľadať viac »

HVIEZDA

16. júna @ 22:00 - 23:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map

Skupina Hviezda odmeria cestu z neviestky na Dunaju až do samotného srdca Banskej Štiavnice, aby spoločne s veľaváženými mešťanmi pookriala na duchu i na telecastri. V sobotu večer na dobrú noc, po 22h00.

Vyhľadať viac »

Valér Miko Trio

29. júna @ 20:00 - 21:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map
4€ - 5€

Hudobník a klavirista Valér Miko prezentuje svoje vlastné skladby v triovom formáte. Jednota a zároveň variabilita zvuku ponúka zaujímavú víziu moderného konceptu klavírneho tria. Na letnej terase Artu si ho budete môcť vypočuť v piatok 29. júna o 20h00. Trio koncertuje v tomto zložení pravidelne od začiatku roku 2014, občas aj s hosťujúcimi gitaristami Ľubošom Brtáňom alebo Pavlom Berezom. V posledním období s nami spieva známa slovenská souldžezová speváčka Sisa Fehér. V roku 2015 sa stali absolútnymi víťazmi slovenskej súťaže…

Vyhľadať viac »
+ Export Events
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a bistro Art Cafe je situovaná v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a uchováte si krásne spomienky na dni strávené s nami. Tešíme sa na Vás.

Naša kaviareň sa nachádza na Akademickej ulici č. 2, iba kúsok nad schodmi, úzkou uličkou ponad Pizzériu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu ahoj@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?


Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou takmer 19 rokov fungovania ako kaviareň, nočný bar, „komunitné centrum“ a zároveň hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov: Amplión (festival pouličných divadiel), Cap à l’Est (festival Francúzskej kultúry), ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

je HLAVNÝ PARTNER Art Cafe

Organizovanie podujatí

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.

ORGANIZÁCIA KONCERTOV

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0911 430 777 (Andrej). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0911 430 777 (Andrej), či na 0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIKA PRE KAPELY

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru.
Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne. Rozmery pódia na terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.