Menu

The Menu

Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Afterparty otvorenia Mesta kultúry 2019

19. januára @ 20:30 - 23:30

V sobotu 19.1.2019 sa v Arte bude konať Afterpárty otvorenia projektu “Almázia Banská Štiavnica Mesto kultúry 2019”, o ktorom viac informácii nájdete tu: www.facebook.com/almaziastiavnica

Program afterparty:
– 20h30 Koncert Pospiš/Sillay/Nikitin – Walt Whitman: Spev tebe
– 22h30 DJ Thomas Tracy

Koncert:
Robert Pospiš – spev
Martin Sillay – gitara
Nikolaj Nikitin – saxofón
Juraj Griglák – basgitara
Ľuboš Šrámek – klavír
Peter Reitl – perkusie

Ambiciózny projekt postavený na silnej generácii slovenských hudobníkov Roberta Pospiša, Nikolaja Nikitina a Martina Sillaya.

Jeho cieľom bolo vytvoriť z poézie veľkého amerického básnika Walta Whitmana bránu do nového hudobného sveta. Ide o dôkaz, že ani po viac než sto rokoch od smrti slávneho poeta neprestali jeho slová inšpirovať umelcov, čitateľov poézie a obdivovateľov hlbokého umenia.

Album Spev tebe nahrávala trojica Pospiš/Nikitin/Sillay v newyorskom štúdiu The Samurai Hotel Recording Studio. “Asi pred dvoma rokmi sa mi dostala do rúk kniha Walt Whitman – Spev o mne. Ohromila ma hudobnosť jeho poézie. To bol prvý impulz. Vedel som, že môže fungovať ako brána k silným piesňam. Bez toho, aby sme sa vybrali do New Yorku, by to bola úplne iná nahrávka. Chceli sme zachytiť vzduch, ktorý dýchal aj Walt Whitman”, komentuje vznik konceptu albumu spevák, textár a producent Robert Pospiš.

Videoklip k prvému singlu Amerika spieva stojí na atmosférických záberoch z newyorských ulíc, záberoch z nahrávacieho štúdia aj z cesty do legendárneho Woodstocku. “Som rád, že sa nám podarilo preniesť kúsok pravdivej Ameriky bez pozlátka domov na Slovensko. Walt Whitman písal o skutočných ľuďoch a o reálnom živote. Z toho vychádza aj hudba a na tom som postavil aj videoklip”, reflektuje vznik videoklipu jeho režisér Peter Javor.

Slovenskí hudobníci si na svoj najnovší album pozvali oceňovanú speváčku Hanku Gregušovú (alias Hanku G) a prominentných zaoceánskych hostí. Práve bratislavská rodáčka, ktorá žije v New Yorku, pomohla sprostredkovať spoluprácu s trojicou elitných amerických hudobníkov. Basgitarista Stanley Banks, klavirista a organista John Peters a bubeník Taru Alexander patria k výrazným menám hudobnej scény, hrali s hviezdami ako Alicia Keys, Etta James, Aretha Franklin alebo George Benson.

Náročný preklad poézie Walta Whitman zveril Robert Pospiš slovenskému poetovi a prekladateľovi Martinovi Solotrukovi. Spolu s albumom tak vznikne aj nový preklad stále vyhľadávanej tvorby amerického básnika. Nahrávka Pospiš/Nikitin/Sillay – Spev tebe vychádza vo vydavateľstve Real Music House.

Koncert je súčasťou projektu Banská Štiavnica 2019: Renovácia identity, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

+ Po koncerte bude party pokračovať s DJ Thomasom Tracym

Podrobnosti

Dátum:
19. januára
Čas:
20:30 - 23:30

Miesto udalosti

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
Telefón:
+421904256183
Webstránka:
wwww.artcafe.sk

Organizátor

Art Cafe
Telefón:
0907756765
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a kultúrne centrum Art Cafe je situované v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a kde pre vás organizujeme pravidelné kultúrne podujatia.

Nájdete nás na Akademickej ulici č. 2, kúsok nad schodmi, úzkou uličkou prejdete ponad Reštauráciu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?

 

Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou takmer 19 rokov fungovania ako kaviareň, nočný bar, „komunitné centrum“ a zároveň hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov: Amplión (festival pouličných divadiel), Cap à l’Est (festival Francúzskej kultúry), ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

je HLAVNÝ PARTNER Art Cafe

Organizovanie podujatí

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.

ORGANIZÁCIA KONCERTOV

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0907 756 765 (Zuzana). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo  0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIKA PRE KAPELY

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru.
Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne. Rozmery pódia na terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.