Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Divadlo Kontra – Nenávidím

28. júla 2017 @ 19:00 - 21:00

3EUR

Divadlo Kontra
(Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007, Kremnické Gagy 2013 – Cena Stana Radiča “Objav roka 2013″,
Prekvapenie Novej drámy 2007) uvádza hru:

Marek Koterski – NENÁVIDÍM
Adaptácia a réžia: Klaudyna Rozhin, hrá: Peter Čižmár

One man show, pri ktorej budeš plakať od smiechu! Kultová hra, ktorá ťa doslova priklincuje k sedadlám a zaručí, že ti ešte dlho ostane v pamäti. Vynikajúca komédia, ktorá získala ohlas po celom Slovensku. Komunizmus sa ešte neskončil a kapitalizmus ešte nezačal.

”Či to, čo vidíš dookola seba, ťa ubíja, znervózňuje, uráža a zlostí? Ak áno, nie si sám!“

____________________________

Nenávidím je portrétom frustrovaného, neúspešného inteligenta, učiteľa. Zápasí s každodennou realitou, trochu ako Don Quijote s veternými mlynmi, nevidiac zdroje frustrácií v sebe samom.

Monodráma je intímnou spoveďou človeka, ktorý sa stratil niekde v novej realite. Jednou nohou ešte stojí v dávnom komunizme, druhou – v divokom kapitalizme. Táto gymnastická šnúra je pre neho nevýhodná, ba priam bolestná.  V hre môžeme počuť výrazné echá z Koterského kultových filmov (v ktorých autor použil časti z „textu-matky“, ako sám charakterizuje Nenávidím) a hrdinom nie je nikto iný, ako Adaś Miaczyński, známy z filmov.

„Neschopný a porazený, celkom sympatický ufňukanec a skrachovanec, ktorý je viac produktom príhod než ich tvorcom, až skoro oblomovský prijímateľ, ale plný výčitiek k životu,“ tak charakterizuje svojho hrdinu autor.