Menu

The Menu

Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Eturnity a Ľahká Múza

11. mája @ 16:00 - 22:30

8€

Art Cafe s OZ Povala a Antikvariátik.SK vás pozývajú v sobotu 11. mája stráviť deň s dvomi ženskými legendami československého undergroundu, Evou Turnovou a Gudrun Snake a ich kapelami.

Podujatie v Antikvariátiku na námestí Sv. Trojice 6 začne o 16h00 čítaním z novej knihy Evy Turnovej, Turnový Háj 7 a básní poetky Ráchel Noa – Havran V Kávomate v podaní editorky knihy Gudrun z Ľahkej Múzy.

Po čítaní, od 20h00, vás pozývame do Art Cafe na dvojkoncert kapiel Eturnity (CZ) a Lahká Múza (SK). Eva s nami oslávi svoje narodeniny a hudobníci z Ľahkej Múzy 35 rokov hrania na undergroundovej scéne.

Bude torta, bude skvelá hudba, budeme my a vy.

Koncert na povale Art Cafe začne po 20h00 a vstupné v predpredaji je 7,- EUR: www.ticketlive.sk/sk/event/eturnity-lahka-muza-11-5-2019-banska-stiavnica

Cena lístka na mieste bude 8,- EUR.
_______

Eva Turnová hrala v skupinách Odvážná srdce (1989–1993), DG 307 (1995–2001), Půlnoc, Zbytky charismatu (1997–1999). V rokoch 2001 až 2015 hrala so skupinou The Plastic People of the Universe. Od roku 2000 má vlastný hudobný projekt Eturnity, s ktorým si zahrá aj v Art Cafe. Eva okrem toho zložila množstvo hudby k reklamám aj k filmom, vydala vlastné CD a je autorkou literárnej zbierky mini-poviedok Turnový háj (1 – 7).

Darkwave – industriálno – elektronická kapela Ľahká Múza vznikla v roku 1984 a tento rok oslavuje 35 rokov od svojho založenia. Pôvodnú zostavu tvorili Gudrun, 677, German H a Dr.K, pričom dodnes pretrvalo tvorivé jadro Gudrun Snake & 677 a aktuálnu zostavu doplnila basgitaristka iNova. Napriek dlhodobej hudobnej kariére pôsobí stále sviežo, jej zvuk je veľmi moderný a stáva sa súčasťou modernej alternatívnej scény známej zo zahraničia, čo potvrdzuje aj to, že si ju švajčiarska kapela The Young Gods vybrala za predkapelu na svoj Bratislavský koncert.

______

Prečítajte si viac:

www.evaturnova.cz/rozhovor-instinkt.pdf

www.krajskelisty.cz/praha/obvod-praha-7/18711-byt-holka-v-kapele-mejly-hlavsy-byla-obrovska-radost-vzpomina-eva-turnova-a-vypravi-dal.htm

www.popular.sk/lahka-muza-nezniet-ako-tona-inych

www.popular.sk/lahka-muza-35-rokov-na-scene-ideme-dalej

Fan page Ľahkej Múzy: www.facebook.com/pages/category/Musician-Band/Lahka-Muza-103368653072959

 

Toto podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (FPU).

Podrobnosti

Dátum:
11. mája
Čas:
16:00 - 22:30
Cena:
8€
Webstránka:
www.facebook.com/events/832232467169660

Miesto udalosti

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
Telefón:
+421904256183
Webstránka:
wwww.artcafe.sk

Organizátori

Art Cafe
Antikvariátik.SK
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a kultúrne centrum Art Cafe je situované v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a kde pre vás organizujeme pravidelné kultúrne podujatia.

Nájdete nás na Akademickej ulici č. 2, kúsok nad schodmi, úzkou uličkou prejdete ponad Reštauráciu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?

 

Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou takmer 19 rokov fungovania ako kaviareň, nočný bar, „komunitné centrum“ a zároveň hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov: Amplión (festival pouličných divadiel), Cap à l’Est (festival Francúzskej kultúry), ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

je HLAVNÝ PARTNER Art Cafe

Organizovanie podujatí

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.

ORGANIZÁCIA KONCERTOV

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0907 756 765 (Zuzana). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo  0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIKA PRE KAPELY

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru.
Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne. Rozmery pódia na terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.