Menu

The Menu

Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Festival [fjúžn] v Banskej Štiavnici

11. októbra 2019 @ 20:00 - 13. októbra 2019 @ 12:00

Festival [fjúžn] sa sťahuje do Banskej Štiavnice. Trojdňové štiavnicke vydanie bude hosťovať [fjúžn] spoluprácu kapely Bad Karma Boy, ktorá si na sobotný večer prizvala perkusionistu Petersona, pôvodom z Kene, ktorý na Slovensku žije a pracuje už vyše štyroch rokov. Ďalším hudobným projektom bude v piatok večer silná generácia slovenských hudobníkov Roberta Pospiša, Nikolaja Nikitina a Martina Sillaya, ktorí si pozvali na spoluprácu oceňovanú speváčku Hanku Gregušovú (alias Hanku G), ktorá momentálne pôsobí v New Yorku a jazzového bubeníka Taru Alexandra z USA.

Svoj set ovplyvnený latinskoamerickou kultúrou predstaví Štiavničan pôvodom z Argentíny. MIRA TUS MANOS zahrá v piatok večer aj vlastnú hudobnú produkciu, najmä elektroniku s rodovými a folklórnymi – súčasnými, modernými zvukmi nielen z Južnej Ameriky, ale aj zo Slovenska.

Na Banskú Štiavnicu sa pozrieme očami Ryana Chana, ktorý vyrastal v Hong Kongu. O jeho obľubených miestach porozpráva v tradičnom formáte prechádzky [fjúžn] walk. Rezervovať si miesto na [fjúžn] walk je potrebné mailom na: komunity@fjuzn.sk.

Na nedeľnom [fjúžn] brunchi ochutnáte chute Palestíny. Možno bude aj kvíz.

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~
PROGRAM:

🗓 11.10.2019

🔶 20:00 | Sillay / Pospiš / Nikitin: Spev Tebe (špeciálny hosť Taru Alexander / USA)
🔶 21:30 | DJ Mira Tus Manos (ARG)

🗓 12.10.2019

🔶 14:00 | [fjúžn] walk s Ryanom (HK)
🔶 20:00 | Bad Karma Boy feat. Peterson (SK/KE)

🗓 13.10.2019

🔶 11:00 | Palestínsky [fjúžn] brunch

Výstava Tomáš Halász: Odkiaľ si?
Výstava mexického ilustrátora Gerardo Vargas: El Ilustrador

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~
✴ Sillay / Pospiš / Nikitin: Spev Tebe (špeciálny hosť Taru Alexander / USA)
Ambiciózny projekt postavený na silnej generácii slovenských hudobníkov Roberta Pospiša, Nikolaja Nikitina a Martina Sillaya. Slovenskí hudobníci si pozvali oceňovanú speváčku Hanku Gregušovú (alias Hanku G), ktorá momentálne pôsobí v New Yorku, basgitaristu Richarda Csina, klaviristu Ľuboša Šrámeka a špeciálneho hosťa bubeníka Taru Alexandra z USA. > Spev tebe na [fjúžn] 2019

✴ DJ Mira Tus Manos (ARG)
Pod umeleckým menom Mira Tus Manos sa ukrýva Cristian z Argentíny, ktorý v Buenos Aires viedol vlastný hudobný klub. Hrať bude od elektro až po argentínske ľudovky zakorenené v latinskoamerickej hudobnej kultúre. Vplyv veľkých značiek ako Zizek, Folcore, AYA, Fértil, ale aj iných nezávislých umelcov, sa v jeho tvorbe ukazuje v skladbách Benita Malacalza, Mercedes Sosa, King Coya, Tremor, Chancha Via Circuito, Fauna, Kaleema, La Yegros, Panther Panther, Nación Ekeko, John Montoya, Lido Pimienta, Mateo Kingman, Rio Mira, El Búho, Kif, Nicola Cruz, El Remolón, EVHA, Tu Guaina, Uji. Hrá aj vlastnú hudbu, najmä elektroniku s rodovými a folklórnymi – súčasnými, modernými zvukmi nielen z Južnej Ameriky, ale aj zo Slovenska.

✴ [fjúžn] walk s Ryanom (HK)
V čom je Hong Kong iný ako Banská Štiavnica? Ryan Chan sa narodil a vyrastal v Hong Kongu. Dnes žije v Banskej Štiavnici, ktorú vám predstaví svojimi očami v tradičnom prechádzkovom formáte [fjúžn] walk.

✴ Bad Karma Boy feat. Peterson (SK/KE)
Na špeciálnom [fjúžn] koncerte spojili svoje hudobné zručnosti kapela Bad Karma Boy a Peterson. Peterson prišiel z Kene na Slovensko pred 4 rokmi. Dnes žije, študuje, pracuje v Bratislave a popri tom si rád zahrá na perkusie. Bad Karma Boy skladajú piesne v slovenčine, postavené na gitarových linkách rozlievajúcich sa na psychadelických klávesových plochách. Dopĺňajú ich vrstveným vokálom, minimalistickou reverbovou gitarou a aranžmánmi, v ktorých nájdete aj zvuky vibrafónu či omnichordu.

✴ Palestínsky [fjúžn] brunch

✴ Tomáš Halász: Odkiaľ si?
Slovensko je rozmanitejšie, ako si myslíme. Slováci, Maďari, Rómovia, Rusíni, Ukrajinci, Česi, Nemci, Poliaci, Chorváti, Srbi, Židia, Bulhari, Moravania, Rusi, cudzinci. A deti cudzincov. Mladí ľudia na fotografiách Tomáša Halásza sa všetci narodili na Slovensku. Avšak jeden alebo obaja rodičia každého z nich sem prišli z inej krajiny. Čo pre nich znamená ich cudzokrajný pôvod? Ako ovplyvňuje ich identitu? Kde majú domov? Ako vnímajú sami seba a ako ich vnímame my ostatní? A ako často počúvajú otázku: Odkiaľ si?

✴ Výstava mexického ilustrátora Gerardo Vargas: El Ilustrador
Gerardo Vargas pochádza z Mexika a pracuje na Instituto de Artes Plásticas Akadémie Veracruzana ako grafik a ilustrátor. Na Slovensku nie je prvý krát a tento rok sa účastní rezidencie v Ateliéri HT 158 v Hontianskych Trsťanoch. Na výstave “El ilustrador” Gerardo predstavuje svoju fantastickú víziu reality, ktorú už dlhé roky realizuje a graficky reprodukuje pomocou ilustrácií a serigrafie. Gerardo sa venuje aj maľbe, najmä tradičným mexickým “muralom” – veľkoformátovým nástenným maľbám. V Art Cafe v tomto období vystavuje menšie maliarske formáty realizované na rezidencii v Ateliéri HT 158 v mesiaci september 2019.

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~
Podujatie sa koná v spolupráci s Art Cafe Banská Štiavnica a OZ Povala v rámci festivalu [fjúžn], ktorý organizuje Nadácia Milana Šimečku.

Počas podujatia chceme ukázať, že rozmanité a často nepoznané identity majú aj ľudia, ktorých spoločnosť “nálepkuje”. Kto som? U každého z nás má táto otázka rôzne aspekty, vyvíja sa v čase a v rôznych kontextoch. Utečenec, cudzinka, moslim, Afričanka…to všetko sú “nálepky”, ktoré bránia poznaniu toho druhého. Zámerom festivalu je odhaľovať viac a klásť si otázky Kto som? Kto si ty? Kto sme my? Zistiť, ako ľudia, ktorí sú našimi susedmi a susedkami a tvoria spolu s nami komunity, vnímajú sami seba.

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~
Organizuje: Nadácia Milana Šimečku
V spolupráci s: Art Cafe Banská Štiavnica, OZ Povala
Podujatie z verejných zdrojov finančne podporili: Fond na podporu umenia, Fond na podporu kultúry národnostných menšín, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

Podrobnosti

Začiatok:
11. októbra 2019 @ 20:00
Koniec:
13. októbra 2019 @ 12:00
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/388734342053858/

Miesto udalosti

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
Telefón:
+421904256183
Webstránka:
wwww.artcafe.sk

Organizátor

Art Cafe
Telefón:
0907756765
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a kultúrne centrum Art Cafe je situované v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a kde pre vás organizujeme pravidelné kultúrne podujatia.

Nájdete nás na Akademickej ulici č. 2, kúsok nad schodmi, úzkou uličkou prejdete ponad Reštauráciu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?

 

Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Ahojte, sme opäť otvorení a tešíme sa na vašu návštevu! 🙂

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou 21 rokov fungovania ako kaviareň, „komunitné centrum“ a hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru, alebo úspešný kvíz Ludwiga Bagina a Laca Mandora, Múdra Štiavnica. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, hosťujeme festivalové akcie, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, vedecké prednášky, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov, ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

Fond na podporu umenia je hlavným partnerom Art Cafe

je hlavným mediálnym partnerom Art Cafe

Info pre kapely a hudobníkov

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu ahoj@artcafe.sk.

Info pre kapely a hudobníkov

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0907 756 765 (Zuzana). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na ahoj@artcafe.sk, alebo artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0908987556 (Tomáš), alebo 0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIcké info

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru. Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne.

Rozmery pódia na letnej terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.