Menu

The Menu

Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Punk for Amnesty

21. novembra 2019 @ 20:00 - 23. novembra 2019 @ 23:00

Dvadsaťpäť rokov slovenskej pobočky Amnesty International si v Banskej Štiavnici pripomenie pestrý víkendový festival Punk for Amnesty. Od 21. do 23. novembra 2019 sa na pódiu v podkroví legendárneho štiavnickeho Art Cafe predstaví výnimočná zostava československých hudobníkov a na programe budú aj dôležité ľudskoprávne témy.

Zahrievací koncert podujatia odohrá vo štvrtok 21. novembra česká elektropopová kapela Midi Lidi, ktorá sa do Banskej Štiavnice vracia po ôsmich rokoch. Po prvýkrát tu predstaví aj svoj ostatný album “Give Masterpiece a Chance!” z roku 2016. Skupina, ktorá sa skladá z mimoriadne činorodých audiovizuálnych tvorcov, sľubuje všetkým zúčastneným intenzívnu kombináciu humoru a tanečných inšpirácií v útulnom prostredí. Vstupenky na úvodný koncert sú už v predpredaji.

V piatok 22. novembra na tom istom pódiu zahrá novovzniknutá lokálna hudobná zostava okolo aktivistu Jara Koledu s príznačným názvom Nová Krv. Pre slovenskú pobočku Amnesty International príde do Štiavnice zahrať aj známe bratislavské zoskupenie Hviezda, v ktorom sa stretávajú hráči zo skupín Med a Kosa z nosa a jeho poetiku zosobňuje predovšetkým textár a spevák Tomáš Ďurovka. Hviezda predstaví pesničky zo svojich prvých dvoch albumov, ale aj z tretej pripravovanej dosky.

Záverečný sobotny večer 23. novembra v podkroví Art Cafe otvorí hardocore-punkový Rozpor, ktorý sa netají svojimi antifašistickými postojmi a dlhodobo sa vo svojej tvorbe vyjadruje k vážnym spoločenským otázkam. Ako posledná skupina sa na víkendovom festivale predstaví skvelá rocková alternatíva Houpací koně z Ústí nad Labem. Stálica českej scény predstaví svoj aktuálny album Desolation Peak venovaný Jackovi Kerouacovi. Pre nás bude čerešničkou na torte, na ktorú sme sa dlho tešili.

Ako sprievodná aktivita bude počas víkendu v Banskej Štiavnici prebiehať Maratón písania listov, jedna z najväčších medzinárodných udalostí na podporu medzinárodne väznených, prenasledovaných a utláčaných ľudí.

Vstupenky na jednotlivé koncerty budú v predaji priamo na mieste, pred podujatím. Príďte s nami osláviť dvadsaťpäť rokov Amnesty International na Slovensku.

Podrobnosti

Začiatok:
21. novembra 2019 @ 20:00
Koniec:
23. novembra 2019 @ 23:00
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/700777293756678/

Miesto udalosti

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
Telefón:
+421904256183
Webstránka:
wwww.artcafe.sk

Organizátor

Art Cafe
Telefón:
0907756765
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a kultúrne centrum Art Cafe je situované v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a kde pre vás organizujeme pravidelné kultúrne podujatia.

Nájdete nás na Akademickej ulici č. 2, kúsok nad schodmi, úzkou uličkou prejdete ponad Reštauráciu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?

 

Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Ahojte, momentálne sme zatvorení až do odvolania. Hello, we are closed until further notice.

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou 21 rokov fungovania ako kaviareň, „komunitné centrum“ a hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru, alebo úspešný kvíz Ludwiga Bagina a Laca Mandora, Múdra Štiavnica. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, hosťujeme festivalové akcie, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, vedecké prednášky, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov, ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

je HLAVNÝ PARTNER Art Cafe

Info pre kapely a hudobníkov

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu ahoj@artcafe.sk.

Info pre kapely a hudobníkov

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0907 756 765 (Zuzana). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na ahoj@artcafe.sk, alebo artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0908987556 (Tomáš), alebo 0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIcké info

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru. Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne.

Rozmery pódia na letnej terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.