Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Punk for Amnesty

21. novembra 2019 @ 20:00 - 23. novembra 2019 @ 23:00

Dvadsaťpäť rokov slovenskej pobočky Amnesty International si v Banskej Štiavnici pripomenie pestrý víkendový festival Punk for Amnesty. Od 21. do 23. novembra 2019 sa na pódiu v podkroví legendárneho štiavnickeho Art Cafe predstaví výnimočná zostava československých hudobníkov a na programe budú aj dôležité ľudskoprávne témy.

Zahrievací koncert podujatia odohrá vo štvrtok 21. novembra česká elektropopová kapela Midi Lidi, ktorá sa do Banskej Štiavnice vracia po ôsmich rokoch. Po prvýkrát tu predstaví aj svoj ostatný album “Give Masterpiece a Chance!” z roku 2016. Skupina, ktorá sa skladá z mimoriadne činorodých audiovizuálnych tvorcov, sľubuje všetkým zúčastneným intenzívnu kombináciu humoru a tanečných inšpirácií v útulnom prostredí. Vstupenky na úvodný koncert sú už v predpredaji.

V piatok 22. novembra na tom istom pódiu zahrá novovzniknutá lokálna hudobná zostava okolo aktivistu Jara Koledu s príznačným názvom Nová Krv. Pre slovenskú pobočku Amnesty International príde do Štiavnice zahrať aj známe bratislavské zoskupenie Hviezda, v ktorom sa stretávajú hráči zo skupín Med a Kosa z nosa a jeho poetiku zosobňuje predovšetkým textár a spevák Tomáš Ďurovka. Hviezda predstaví pesničky zo svojich prvých dvoch albumov, ale aj z tretej pripravovanej dosky.

Záverečný sobotny večer 23. novembra v podkroví Art Cafe otvorí hardocore-punkový Rozpor, ktorý sa netají svojimi antifašistickými postojmi a dlhodobo sa vo svojej tvorbe vyjadruje k vážnym spoločenským otázkam. Ako posledná skupina sa na víkendovom festivale predstaví skvelá rocková alternatíva Houpací koně z Ústí nad Labem. Stálica českej scény predstaví svoj aktuálny album Desolation Peak venovaný Jackovi Kerouacovi. Pre nás bude čerešničkou na torte, na ktorú sme sa dlho tešili.

Ako sprievodná aktivita bude počas víkendu v Banskej Štiavnici prebiehať Maratón písania listov, jedna z najväčších medzinárodných udalostí na podporu medzinárodne väznených, prenasledovaných a utláčaných ľudí.

Vstupenky na jednotlivé koncerty budú v predaji priamo na mieste, pred podujatím. Príďte s nami osláviť dvadsaťpäť rokov Amnesty International na Slovensku.

Podrobnosti

Začiatok:
21. novembra 2019 @ 20:00
Koniec:
23. novembra 2019 @ 23:00
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/700777293756678/

Miesto udalosti

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
Phone
+421904256183
View Miesto udalosti Website

Organizátor

Art Cafe
Phone
0907756765