Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Storytelling / Stratená chuť jazykov

19. júna 2021 @ 18:00 - 19:00

Divadelné pásmo troch príbehov o jazykoch, ktoré sme mali okolo seba a zrazu ich niekto chcel vymazať, vziať. A vziať človeku jazyk je podobné pocitu väzenia a neslobody.
Rozprávajú: Sylvia Pabst, Dominika Rai, Maruška a Martina Jánošíkové zo spolku „Príbehom na stope“.
Inšpirované osudmi ľudí z knihy Jozefa Tancera: Rozviazané jazyky.
„Autor knihy píše o doménach jazykového správania jednotlivcov zatiaľ čo trio rozprávačiek sa viac zamýšľa nad tým, ako to všetko vplýva na všedný život, na túžbu človeka po prostom ľudskom šťastí, a nakoniec aj to, ako ‚čaro tolerantného mesta po vojne vyprchalo ako para nad šálkou kávy‘.“ (Heda Kubišová).
Storytelling (rozprávanie príbehov) je špecifická divadelná disciplína, ktorá využíva predovšetkým predstavivosť rozprávačov. Je to tá najprirodzenejšia ľudská činnosť a umenie zároveň.
„Netreba na to nič špeciálne – žiadne pódium, svetlá, ozvučenie. Môže to skúsiť ktokoľvek, nezáleží ani na vzdelaní, ani na veku či fyzickej kondícii. Cieľ má každý iný – zaujať, potešiť, zabaviť, rozplakať, naučiť či vyvolať spomienky. Storytelling bol po stáročia bežný a jediný spôsob, ako učiť deti, uchovávať informácie, upevňovať identitu aj zabávať.“ (Monika Kompaníková, autorka, Denník N)
Podujatie sa uskutoční za splnenia podmienok Semafora pre kultúrne podujatia vymedzené § 1 ods. 1 písm. a) až d) zákona č. 96/1991 Zb. o verejných kultúrnych podujatiach a § 6 vyhlášky UVZ č. 216/2021.
Toto podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Vstupné dobrovoľné. Kapacita podujatia limitovaná.

Details

Date:
19. júna 2021
Time:
18:00 - 19:00

Venue

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
Phone
+421904256183
View Venue Website

Organizer

Art Cafe
Phone
0907756765