Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

The Burning Hell

21. októbra 2017 @ 20:00 - 21:30

8€

The Burning Hell je alter ego kanadského skladateľa Mathiasa Koma. Jeho kapela je už na cestách v rôznych podobách od roku 2007 a slovenským divákom je známa najmä vďaka festivalu Pohoda.

Na koncerte v Art Cafe 21. októbra 2017 sa vám predstaví spolu s predkapelou, Construction and Destruction, ktorá sa počas koncertu pridá ku kapele The Burning Hell a spolu rozpútajú veselú zábavu a komunikáciu s divákom.

Počas svojej 10 ročnej existencie hrali na nespočetne veľa miestach, na festivaloch, na Glastonbury aj na Pohode 2009 (posledný koncert festivalu po veternej smršti), hrali niekoľko krát v Bratislave, za Polárnym kruhom, objavujú sa v podozrivých baroch, festivalových stanoch, v súkromných obývačkách, opustených bunkroch a počas svojich ciest Európou radi nachádzajú útočisko na Francúzskom vidieku.

V súčasnej formácii sa Mathias Kom spojil s dlhoročnými spolupracovníkmi, s Ariel Sharratt (basový klarinet, bubny) a Darrenom Brownom (basová gitara, bouzouki).

Na jeseň 2017 pokrstia The Burning Hell svoj ôsmy album, Revival Beach, ktorý následne predstavia na veľkom koncertnom turné fanúškom od Rocky Mountains až po Mountains of Mourne, naprieč Tyrhénskym a Nórskym morom a na mnohých ďalších miestach vrátane Štiavnice.

Neúnavní The Burning Hell sa tešia na ďalší rok plný nových zvukov, nových piesní a nových ľudí, s ktorými sa o ne podelia a ako nám povedali, do Banskej Štiavnice sa tešia tak veľmi, že sa u nás počas turné zastavia dvakrát.

Čo sa o nich píše vo svete hudby:

„V pozadí kanadského kvinteta The Burning Hell je majster slova, Mathias Kom má suchý humor a ostré oko, ktoré pozdvihujú ich indie-rockové melódie na neobyčajné príbehy.“
(Uncut Magazine)

„Tí, ktorí milujú The Burning Hell, ich skutočne milujú a nevedia sa dočkať zdieľania hypertextových, vrelých a vtipných príbehov.”
(The Digital Fix)

„V [Don’t Believe The Hyperreal] sa Ariel a Mathias otvárajú emotívne a umelecky: mohol by to byť aj chaos, ale v skutočnosti je to prísne disciplinovaný pohľad na lásku v 21. storočí.
(Americana UK)

„Kanadskí “ The Burning Hell „píšu presne ten typ vysoko gramotných, vtipných a chytľavých skladieb, pri ktorých máte chuť sa naučiť všetky ich slová a nadšene ich im kričať do tváre.“
(Drowned in Sound)

„Even Jesus is going to enjoy this once he finally gets here…“
(Tom Robinson, BBC Introducing)

Predpredaj lístkov zahájime čoskoro!

________________
Information for English speaking audience:

The Burning Hell is the alter-ego of Canadian songwriter Mathias Kom, and the band has been on the road in one form or another since 2007, playing everywhere from the chaos of Glastonbury, Pohoda 2009, to the loneliness of the Arctic Circle, popping up in bars, festival tents, living rooms, abandoned bunkers, and a mental asylum in rural France along the way.

In its current formation, The Burning Hell has Mathias Kom joined by longtime collaborators Ariel Sharratt (bass clarinet, drums) and Darren Browne (bass guitar, bouzouki).

In the autumn of 2017, The Burning Hell will release their eighth full-length album, Revival Beach, and embark on a tour that will take them from the Rocky Mountains to the Mountains of Mourne, across the Tyrrhenian and the Norwegian Seas, and many other places in between. Always restless, The Burning Hell looks forward to a year of new sounds, new songs, and new people to share them with.

Media:

„The wordy songsmith behind Canadian quintet The Burning Hell, Mathias Kom has a dry wit and sharp eye that elevate indie-rock tunes into offbeat storytelling treats.“
(Uncut Magazine)

„Those who love The Burning Hell really love them, and can’t wait to share their respect for creative driving force Mathias Kom’s hyper-literate, warm, and witty stories…Kom’s rapid fire lyrics contain deep emotional depth and wide narrative breadth while keeping a common touch.
(The Digital Fix)

„[On Don’t Believe The Hyperreal] Ariel and Mathias open themselves up both emotionally and artistically: it could be a mess but it’s actually a tight disciplined look at love in the 21st century.
(Americana UK)

„Canada’s The Burning Hell write the kind of literate, funny, catchy songs that makes you want to learn all the words and shout them passionately back in their faces.“
(Drowned in Sound)

„Kom sings what he sees, from truculent kids and their smugly indulgent parents to corrupt corporate greed, to some things he doesn’t: Norse gods and the futility of cults. His half-spoken baritone will appeal to fans of punk vet Jonathan Richman, the music to those of pioneering alt-rockers They Might Be Giants. If that sounds a little too college- rock clever, rest assured that Kom’s music falls on the right side of the indie rails, knowing but always careful to let the listener in on the joke.“
(Q Magazine)

„Even Jesus is going to enjoy this once he finally gets here.“
(Tom Robinson, BBC Introducing)

Podrobnosti

Dátum:
21. októbra 2017
Čas:
20:00 - 21:30
Cena:
8€

Miesto udalosti

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
Telefón:
+421904256183
View Miesto udalosti Website

Organizátor

Art Cafe
Telefón:
0907756765