Menu

The Menu

Loading Udalosti

Past Udalosti

Udalosti Search and Views Navigation

Nájsť Udalosti

Udalosti Search

jún 2018

Valér Miko Trio

29. júna @ 20:00 - 21:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
4€ – 5€

Hudobník a klavirista Valér Miko prezentuje svoje vlastné skladby v triovom formáte. Jednota a zároveň variabilita zvuku ponúka zaujímavú víziu moderného konceptu klavírneho tria. Na letnej terase Artu si ho budete môcť vypočuť v piatok 29. júna o 20h00. Trio koncertuje v tomto zložení pravidelne od začiatku roku 2014, občas aj s hosťujúcimi gitaristami Ľubošom Brtáňom alebo Pavlom Berezom. V posledním období s nami spieva známa slovenská souldžezová speváčka Sisa Fehér. V roku 2015 sa stali absolútnymi víťazmi slovenskej súťaže…

Vyhľadať viac »

júl 2018

Rastislav Sedlačík: Letný výber

26. júla @ 8:00 - 17:00

Rastislav Sedlačík patrí do silnej generácie maliarov ktorá vstúpila na scénu po roku 2000, dokazuje to aj mnohými samostatnými výstavami v posledných rokoch ako aj zastúpením v zbierkach. Jeho tvorba osciluje na pomedzí maľby a objektu, v posledných rokoch sa venuje prevažne konceptuálnej maľbe a maliarskej inštalácii. V svojich maľbách-lapačoch zachytáva realitu tak ako je, bez interpretácie maliarskym jazykom. V starších dielach pracuje s grafickým transferom fotografie v kombinácii s maľbou, do obrazov vkladá predmety či maľuje na menej tradičný…

Vyhľadať viac »

august 2018

Longital

4. augusta @ 20:00 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
7EUR

Hudobný príbeh speváčky a basgitaristky Shiny a gitaristu/producenta Daniela Salontaya sa začal v roku 2001 kedy so skupinou Dlhé Diely zahrali svoj prvý koncert na festivale Pohoda. Ako Longital už vo dvojici precestovali kus sveta, aby sa po dvanástich rokoch znovu zišli so svojím pôvodným bubeníkom a klavíristom Mariánom Slávkom, otvorili sa zaujímavej spolupráci so sláčikovým kvartetom (Longital Suita vystúpila na Pohode 2016), a natočili aktuálny album Divoko ktorý bol nominovaný na Radio Head Awards 2017. Shina a Dano rozvíjajú…

Vyhľadať viac »

RAPete

10. augusta @ 20:30 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01

The Den Komunita je Hip Hop Live band v prevedení trojice raperov, ktorých dopĺňa trojica hudobníkov. Kombinuje rozličné hudobné vplyvy ako bluesrock, swing, reggae, funk, jazz a alternatívne žánre. V repertoári môžte spoznať tiež cover verzie rôznych interprétov 70. rokov až po aktuálnu scénu. Rapperi Mozo, Horny a Spiralist, vychovaní rôznymi prostrediami od zákutí spišských chotárov a srdca Slovenska, až po petržalské ulice a ružinovské sídlisko. Prejav sa pohybuje v rozmedzí boombapových rytmov po živé rapy dnb či Jump up…

Vyhľadať viac »

Galaxia Soul

10. augusta @ 22:30 - 3:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01

Úspešný formát Galaxia Soul zameraný na soulful music mieri do Artu. Môžete sa tešiť na pestrú selekciu soulu, funku, disca, housu v podaní bratislavského DJa Tasuna a Phonotica z Nitry.

Vyhľadať viac »

This is Kevin

11. augusta @ 23:00 - 0:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01

This is Kevin hrá This is Kevin 90 minút špeciálne namixovaných najznámejších aj menej známych trackov formácie This is Kevin. Prierez tvorbou od roku 1995 - 2018. V oddelenom bloku pred DJ setom Roman Ferianc predstaví aj skladby z najnovšieho albumu "DEEP", ktorý v limitovanom počte vyšiel aj ako CD. Album "DEEP" a staršie albumy This is Kevin budú v predaji počas vystúpenia. Viac informácií o This is Kevin a albume "DEEP" na: www.thisiskevin.org

Vyhľadať viac »

Autorské čítanie Petra Hotru a koncert Martina Chrobáka

18. augusta @ 18:00 - 19:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01

Autorské čítanie Petra Hotru v Art Cafe v Banskej Štiavnici z novej básnickej zbierky 30 ROKOV SLOV spojené s koncertom Martina Chrobáka a priateľov.

Vyhľadať viac »

Silvia Josifoska Laboratory

24. augusta @ 20:00 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01

Silvia Josifoska Laboratory je nový projekt významnej slovenskej bluesovej speváčky Silvie Josifoskej, niekoľko násobnej držiteľky titulu Najobľúbenejšia bluesová speváčka. Do tohto tria si prizvala rovnako špičkových slovenských gitaristov -Stefana Lengyela (gitara,stomp box) a Ivana Tomoviča (gitara, loops). Laboratory je novým pohľadom na blues. Práve vďaka elektronike a stomp boxu prináša nové nálady. Zvuky a často aj klasické pesničky majú veľmi moderný zvuk. Blues Laboratory je predovšetkým experiment a improvizácia, kde sa miešajú ako v správnom laboratóriu rôzne zvuky, nálady. Vďaka…

Vyhľadať viac »

september 2018

Natalia Okolicsányiová: Aktuálny stav

16. septembra @ 13:00 - 16:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01

Srdečne Vás pozývame na otvorenie výstavy obrazov Natálie Okolicsányiovej: "Aktuálny stav" v Art Cafe Banská Štiavnica. Vernisáž spojená s brunchom sa bude konať v nedeľu 16.9.2018 o 13.00 za účasti autorky a kurátorky. Tesíme sa na Vás.

Vyhľadať viac »

jeker / moser minimal atmos oud bass duo

21. septembra @ 20:00 - 21:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01

“Ambient” and “atmospheric”, tak pomenúva Švajčiarske elektro akustické duo hudobníkov, Jeker a Moser, svoj nezvyčajný hudobný štýl. Divákom počas koncertu v Art Cafe 21.9. predstavia orientálneho kráľa hudobných nástrojov, oud. "Utkajú trblietavú štruktúru nekonečných, zmyselných tapisérií. Ich hudba nepozná hranice a divákom sprostredkuje skúsenosti s interpretáciou tradičnej a experimentálnej kompozície a živej improvizácie radikálne novým spôsobom." Ukážka tu: http://thomasjeker.ch/music-for/improvisation-and-bands/jekermoser-minimal-atmos-oud-bass-duo Fanpage: www.facebook.com/jekermoser Ambient Orient Soundscapes: christian moser: oud | electronics thomas jeker: e-bass | electronics ENG: Swiss electro-acoustic duo, weaves elements of…

Vyhľadať viac »
+ Export Events
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a kultúrne centrum Art Cafe je situované v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a kde pre vás organizujeme pravidelné kultúrne podujatia.

Nájdete nás na Akademickej ulici č. 2, kúsok nad schodmi, úzkou uličkou prejdete ponad Reštauráciu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?

 

Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou takmer 19 rokov fungovania ako kaviareň, nočný bar, „komunitné centrum“ a zároveň hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov: Amplión (festival pouličných divadiel), Cap à l’Est (festival Francúzskej kultúry), ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

je HLAVNÝ PARTNER Art Cafe

Organizovanie podujatí

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.

ORGANIZÁCIA KONCERTOV

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0907 756 765 (Zuzana). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo  0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIKA PRE KAPELY

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru.
Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne. Rozmery pódia na terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.