Menu

The Menu

Loading Udalosti

Nadchádzajúce Udalosti

Udalosti Search and Views Navigation

Nájsť Udalosti

Udalosti Search

máj 2019

Towel day 2019

25. mája @ 16:00 - 23:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01

Vesmírny deň fanúškov spisovateľa Douglasa Adamsa ponúkne malým aj veľkým cestovateľom po galaxii možnosť vypočuť si odbornú prednášku o živote vo vesmíre, ochutnať vesmírne drinky, a zatancovať si na intergalaktickú hudbu DJ Sa-mu-ra-ia. Podujatia na oslavu uterákového dňa sa budú okrem iných špirálovitých ramien našej galaxie a Zeme konať aj v Banskej Štiavnici, a to v Art Cafe na konci sveta, na Akademickej 2, a v Barcadame na námestí Sv. Trojice 17. Všetky eventy našej planéty vrátane Slovenského nájdete tu:…

Vyhľadať viac »

SLovO aleBO huDbA 2

31. mája @ 18:00 - 23:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01

Pozývame Vás na druhý ročník “undergroundového” a "disidentského" festivalu SLovO aleBO huDbA. Prinesieme vám spomienky na odvážnych ľudí a na umenie vznikajúce v neslobodných časoch normalizácie, statočné ženy Českého a Slovenského disentu, Slovenských signatárov Charty 77, bytové univerzity a koncerty a výstavu o aktivitách ŠTB "Prísne tajné!". PROGRAM: Piatok 31.5. Otvorenie festivalu Privítanie hostí 17h30 - 18h00 Patrik Dubovský, Ústav pamäti národa: Prednáška o Jánovi Langošovi v čase pred novembrom, prezentácia fotiek, videa, výstupov výskumu a diskusia o pripravovanej knihe.…

Vyhľadať viac »

jún 2019

Andrej Šeban

8. júna @ 20:00 - 22:00
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
10€

Andrej Šeban pôsobí na (česko)slovenskej hudobnej scéne ako rešpektovaný koncertný a štúdiový hudobník od konca 70. rokov. Počas svojej kariéry pôsobil vo formáciách ako Demikát, Banket Richarda Müllera či Combo Petra Lipu. V 90. rokoch spoluzakladal progresívnu rockovú formáciu Free faces a vlastnú inštrumentálnu skupinu Ash Band. Na konte má množstvo spoluprác s menami ako Pavol Hammel, Dežo Ursiny, Peter Lipa, Marika Gombitová alebo Robo Grigorov. Na dráhe sólového umelca si na konto pripísal doposiaľ dvanásť albumov a scénické hudobné…

Vyhľadať viac »

Katarina Korcek & Jerguš Oravec feat. Silvia Josifoska

21. júna @ 22:30 - 23:30
Art Cafe, Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
5€

Vystúpenie dvoch hudobníkov a priateľov z dvoch hudobných svetov. Katka Korcek známa speváčka, pôvodom z USA, ktorá sa preslávila v deväťdesiatych rokoch z pôsobenia v kultovej skupine Made II Mate. Neskôr odštartovala svoju sólovú dráhu. V roku 2016 jej vychádza vlastný album 21st Century Movie. Už do minulého roku sú skladby v pravidelnej rotácii Slovenského rozhlasu aj iných slovenských rádií. ----------------------------- Jerguš Oravec, etablovaný gitarista a spevák pôsobiaci vo svojom triu 3JO a The Youniverse. Tento mladý talentovaný hudobník má…

Vyhľadať viac »
+ Export Events
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a kultúrne centrum Art Cafe je situované v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a kde pre vás organizujeme pravidelné kultúrne podujatia.

Nájdete nás na Akademickej ulici č. 2, kúsok nad schodmi, úzkou uličkou prejdete ponad Reštauráciu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?

 

Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou takmer 19 rokov fungovania ako kaviareň, nočný bar, „komunitné centrum“ a zároveň hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov: Amplión (festival pouličných divadiel), Cap à l’Est (festival Francúzskej kultúry), ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

je HLAVNÝ PARTNER Art Cafe

Organizovanie podujatí

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.

ORGANIZÁCIA KONCERTOV

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0907 756 765 (Zuzana). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo  0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIKA PRE KAPELY

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru.
Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne. Rozmery pódia na terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.