Program

Medzinárodná produkcia tanečného predstavenia EVERYWHEN na Islande!

Takmer rok sme pracovali na príprave a produkcii úžasného tanečného predstavenia EVERYWHEN v Reykjavíku. Predstavenie vytvoril medzinárodný ženský kolektív – tanečnica Soňa Ferienčíková /SK/, digitálna vizuálna umelkyňa Mária Júdová /SK/..

0 comments

Blues na povale

V sobotu 21. mája o 20h00 do Štiavnice vracajú Erich Boboš Procházka s Marekom Wolfom. Boboš Procházka a Marek Wolf sú dlhodobou špičkou slovenskej a českej bluesovej scény. Počas uplynulých..

0 comments

Autorské čítanie knihy Jána Púčeka

Na začiatku mája vyšla Jánovi Púčekovi kniha Karpaty! O potulkách po skutočnej aj vymyslenej krajine príde autor porozprávať aj prečítať do Artu v piatok 20. mája od 18h32. Rozprávať sa..

0 comments

Tibor Feledi Kairos Quintet

V piatok 6. mája o 20h00 sa naše podkrovie rozozvučí jazzom. Tibor Feledi Kairos Quintet Vám predstavia svoj projekt „Common Playgrounds“, a ich originálne kompozície, inšpirované tradíciou slovenských detských piesní..

0 comments

Archívny chlapec a Kolowrat 23.4.2022

Pozývame vás na dvojkoncert Archívneho chlapca a Prešovskej legendy Kolowrat, na povale Art Cafe v sobotu 23. 04. 2022 o 20:00 hod. KOLOWRAT: BICHROM Bichrom sú dve farby. Dve farby..

0 comments

Demokratka Erža

Demokratka Erža opäť zavíta na miesto svojho vzniku. Inscenácia sa skúšala v priestoroch Art Cafe a v utorok 29.3.2022 o 19h00 ju v premiére uvítame aj u nás na povale…

0 comments

Literárny večer s Andreou Kočalkovou a MOMOKO

„Zimy ubúda tak ako pochybností, že príde nová jar.“ (Haiku na dnes, 12.2.2022) Poetka Andrea Kočálková prijala výzvu, že každý deň napíše nové haiku. Ako inšpirácia jej občas slúžia foto..

0 comments

Večer najlepších filmov a seriálov roka 2021 s Petrom Konečným

V piatok 18.2.2022 o 19h00. Rok 2021 bol opäť zaťažený pandémiou, ale už teraz je jasné, že priniesol mimoriadne diela v oblasti svetovej kinematografie a seriálovej televíznej produkcie. Počas filmového..

0 comments

Kristína Bukovčáková: Deep Sleep (od 18.2.)

Kristína Bukovčáková je mladá autorka z Prievidze, ktorá sa po štúdiách v Prahe vrátila tvoriť na Slovensko a usadila sa v hlavnom meste, kde momentálne žije a pracuje. Dvakrát za..

0 comments

Marián Slávka / vLáska

V piatok 11.2.2022 o 20h00 sa na povale Art Cafe stretneme s Majom Slávkom. Určite si ho pamätáte ako bubeníka a klaviristu z kapiel Longital, Sounds Like This, Talent Transport..

0 comments