Program

Záhradná slávnosť s Alžbetou Gwerkovou – Göllnerovou

Pozývame Vás na ďalšie stretnutie z cyklu literárnych stretnutí v Art Cafe. V nedeľu 3.7. po 16h00 sa stretneme na našej záhrade a porozprávame s Aničkou Gruskovou o jej novej..

0 comments

Žen (HR)

Nedeľa 7. augusta 2022 bude u nás patriť chorvátskej progresívnej hudbe. Audiovizuálny ženský kolektív ŽEN vznikol v roku 2010 v Záhrebe, kde našiel svoj kreatívny domov v squate AKC Medika…

0 comments

JWQ (Janoušek-Wróblewski Quartet)

JWQ (Janoušek-Wróblewski Quartet) je akustický kvartet kombinujúci improvizovanú hudbu s kompozíciami z dielne dvoch dychových hudobníkov. Na letnej terase Artu sa vám prídu predstaviť v pondelok 4.7. v krásny júlový..

0 comments

TLAČOVÁ SPRÁVA – SÓLEY V BANSKEJ ŠTIAVNICI

Dark-popová princezná Islandu Sóley predstaví v Banskej Štiavnici soundtrack ku koncu sveta TLAČOVÁ SPRÁVA Islandská hudobníčka Sóley prinesie na Slovensko nový zvuk, v Art Cafe v Banskej Štiavnici vystúpi 1. júla 2022 o 20h00..

0 comments

Sóley (Island) Mother Melancholia

Islandská hudobníčka Sóley, známa svojimi jemnými kompozíciami, nasiaknutými snovým surrealizmom, sa 1.7.2022 po 20h00 predstaví Štiavnickému publiku! Už od začiatku svojej sólovej kariéry v roku 2010 si Sóley získala obrovské..

0 comments

Germánske knieža spod Tatier – prednáška Terezy Štolcovej

Poprad Matejovce – Výskumná odysea 1600-ročnej hrobky spod Tatier (17.6.2022 o 19h00 na povale) V roku 2006 preletela slovenskými médiami správa, že sa v Poprade-Matejovciach našla vzácna hrobka „slovenského Tutanchamóna“…

0 comments

Helado Infinito

Počas festivalu [fjúžn] v sobotu večer 11.6. o 19h30 budeme v Arte hosťovať latinskoamerické duo, Loretu Neira Ocampo z Chile a Victora Borgerta z Argentíny. Helado Infinito je mixom popu,..

0 comments

Festival [fjúžn] na cestách v Banskej Štiavnici

Od piatka 10.6. do nedele 12.6.2022 môžete s nami spoznávať svet, ktorý máme doma. Festival [fjúžn] organizuje Nadácia Milana Šimečku už od roku 2006 a postupne sa stal jedinečným a..

0 comments

Medzinárodná produkcia tanečného predstavenia EVERYWHEN na Islande!

Takmer rok sme pracovali na príprave a produkcii úžasného tanečného predstavenia EVERYWHEN v Reykjavíku. Predstavenie vytvoril medzinárodný ženský kolektív – tanečnica Soňa Ferienčíková /SK/, digitálna vizuálna umelkyňa Mária Júdová /SK/..

0 comments

Blues na povale

V sobotu 21. mája o 20h00 do Štiavnice vracajú Erich Boboš Procházka s Marekom Wolfom. Boboš Procházka a Marek Wolf sú dlhodobou špičkou slovenskej a českej bluesovej scény. Počas uplynulých..

0 comments