Charms Kids & Matúš Oravec / ELECTRIC LOVE SONGS TOUR / 31.3.2023


Charms Kids & Matúš Oravec / ELECTRIC LOVE SONGS TOUR / 31.3.2023

Slovensko – ukrajinská indie kapela Charms Kids vyráža na turné ELECTRIC LOVE SONGS TOUR s talentovaným charizmatickým vokalistom Matúšom Oravcom. Piesne pre koniec sveta charakterizuje pestrosť hudobného výrazu, intimita, lyrika a výbušná energia. Kolekcia kompozícií, príznačná názvu, krúži okolo lásky – poetickej, temnej, žiarivej, prvej a poslednej. Zvuk na koncertoch je inšpirovaný priamočiarosťou nezávislých kapiel 90-tych rokov a navodzuje pocit bezprostrednosti a neformálnosti stretnutia.

Charms kids založil filmový režisér La Aramisova spolu s ukrajinským výtvarníkom Marselom Oniskom a kameramanom Robom Blaškom pôvodne pod názvom Charmsove deti v roku 1997 v Žiline, kedy odohrali jediný koncert. La Aramisova predčasne zomrel počas epileptického záchvatu. Kapela sa opätovne dala dohromady po 20-tich rokoch na jeho pohrebe v Novej synagóge v Žiline počas festivalu Fest Anča v roku 2017. Zvyšní členovia tak odštartovali novú etapu. Gitarista Robo Blaško spoločne s hudobníkmi z Užhorodu a Chersonu zostavili novú formáciu. Po prvom D.I.Y. albume Jam Passion (2018) sa kapela zmenila na laboratórium pre začínajúcich vokalistov a neskôr začali vydávať single pod názvom Charms Kids s umelcami z celého sveta (napr. Argentina, Brazilia, Taliansko, Izrael, UK…).

Na Slovensku tvoria s mladým spevákom Matúšom Oravcom z Trenčína. Jeho výnimočný hlas dodal kapele unikátny hudobný výraz a inšpiroval aktuálny program ELECTRIC LOVE SONGS TOUR. Matúš Oravec je zároveň aj textárom a v rámci koncertu zaznie niekoľko z jeho autorských sólových piesní.

U nás ste ich už mohli vidieť hrať na festivale SLovO aleBO huDbA, ako predkapelu Drte, a my sa strašne tešíme z ich návratu do Štiavnice. Bude atmosféra ako v Twin Peaks.

Kapelu inak môžete sledovať na ich FB fan page: https://www.facebook.com/charmskidsband/

AKTUÁLNA ZOSTAVA

Spev: Matúš Oravec

Basgitara: Rodion Sun Lion (UA)

Klávesy/beaty: Lukáš Cintula

Gitara: Robo Blaško

Lístky na koncert si môžete kúpiť tu: https://tootoot.fm/sk/events/63fc9913caa5e707687b784e

Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.