CHVM + Balet Československého Rozhlasu / 25.2.2023 o 20h00


CHVM + Balet Československého Rozhlasu / 25.2.2023 o 20h00

V roku 2015 sa skupina muzikantov z brnianskych kapiel Metalurg, MMS a Fketzi dala dokopy a vytvorila zoskupenie, ktoré sa po nahrávke prvého CD (pretože sa patrí, aby na booklete bol názov kapely) pomenovalo Balet Československého rozhlasu. Dodnes tento ansámbel spolu nahral 3 albumy a na ich jedinom koncerte na Slovensku, v Art Cafe, si budete môcť vypočuť prierez všetkými.

V ich hudbe budete môcť počuť vplyv F. Zappu, King Crimson alebo Plastic People of the Universe. A že to bude niečo s veľkým Ň dokazuje skutočnosť, že Baletu Československého Rozhlasu predskakuje najslávnejšia undergroundová kapela z celého Slovenska – Chór vážskych muzikantov:

Chór vážskych muzikantov (CHVM) oslavil v roku 2020 štyridsiatku na scéne. Kapela urobila z Trenčína centrum slovenskej alternatívy, pomáhala mnohým skupinám vrátane Bez ladu a skladu. Ich prvý oficiálny koncert sa uskutočnil na prvom ročníku trenčianskeho Gympelrocku. V roku 1981.

Pozitívny ohlas zo strany návštevníkov koncertu nezdieľali komunistickí funkcionári, kapele vypli prúd a podobné radovánky ju čakali až do roku 1989. Prvé roky po páde komunizmu priniesli útlm. Druhým vrcholom pôsobenia CHVM boli roky 2005 – 2010, kedy nahrali v krátkom slede tri albumy. 30 rokov na scéne oslávili spoločným koncertom so skupinou The Stranglers na Pohode 2010. Kapela mimoriadnym spôsobom ovplyvnila alternatívnu scému na Slovensku.

Balet ČSR všetkých srdečne pozýva na túto bizzare party na povale Art Cafe v soboru 25.2.2023.

Organizáciu tohto podujatia finančne podporil Fond na podporu umenia, v rámci celoročného programu “25 rokov Art Cafe”

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.