Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Diskusia s autorkami komiksu Uletenci a utečencom z Afganistanu

28. apríla 2019 @ 10:30 - 12:30

Zo Sýrie, Afganistanu, Somálska, Etiópie a Iraku až na Slovensko. Cesta hlavných protagonistov knižného komiksu Uletenci je smutná aj veselá, napínavá aj poetická, krutá aj romantická. Aké je to opustiť všetko známe – rodinu, priateľov aj rodné mesto a začínať odznovu v cudzej krajine so zvláštnymi pravidlami a jazykom?

Diskusiu s autorkami komiksu v Art Cafe Banská Štiavnica 28.4.2019 o 10:30 si môžete pozrieť aj vďaka podpore Fondu na podporu umenia (FPU).

Počas diskusie a čítania z knihy sa dozviete o piatich príbehoch obsiahnutých v knižke. Budete sa môcť stretnúť a vypočuť si osobný príbeh mladého muža z Afganistanu – Bakhtua, ktorý sám na Slovensko prišiel ako maloleté dieťa bez sprievodu. Budete môcť položiť otázky, či získať podpis autoriek do svojho výtlačku. Pokiaľ túžite po výtlačku s autogramom, no ešte svoj nemáte, nezúfajte. Na mieste si budete môcť knihu zakúpiť za zvýhodenú cenu 10 EUR.

Komiks Uletenci je určený predovšetkým deťom, aby si v ňom prečítali smutno veselé zážitky, ktoré utečencom prináša život v našej spoločnosti a zároveň sa nechali uniesť ich spomienkami z detstva – prečítali si o dobrodružstvách z ďalekých krajín. Príbehy sa zakladajú na skutočnosti a opierajú sa o rozprávanie samotných hlavných hrdinov a hrdiniek. Vychádzajú z rozhovorov s cudzincami a cudzinkami, ktorých autorky poznajú a stretávajú dlhodobo. Hoci dej niekedy dopĺňajú vymyslené postavy, podstatné informácie o živote utečencov a utečeniek na Slovensku, ako aj spomienky na ich rodnú krajinu, sú založené na faktoch.

Komiks bol vydaný prostredníctvom OZ Liga za ľudské práva, ktoré od roku 2005 podporuje utečencov a cudzincov na Slovensku. V Lige veríme, že Slovensko môže byť novým domovom pre utečencov a poskytnúť ženám, mužom a deťom v ohrození bezpečie, stabilitu a nový začiatok.

Toto podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (FPU).

Podrobnosti

Dátum:
28. apríla 2019
Čas:
10:30 - 12:30
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/2151903278234834/

Miesto udalosti

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
Phone
+421904256183
View Miesto udalosti Website

Organizátor

Art Cafe
Phone
0907756765