Latest Past Udalosti

[fjúžn] na cestách: Banská Štiavnica

Art Cafe Akademická 2, Banská Štiavnica

Od piatka 10.6. do nedele 12.6.2022 môžete s nami spoznávať svet, ktorý máme doma. Festival organizuje Nadácia Milana Šimečku už od roku 2006 a postupne sa stal jedinečným a najväčším multižánrovým a multikultúrnym podujatím zameraným na migráciu a cudzincov na Slovensku s celoslovenským, ako i medzinárodným významom. Prekračuje rámec jedného druhu umenia a ponúka bohatý..

Slovensko po troch desaťročiach slobody

Art Cafe Akademická 2, Banská Štiavnica

Inštitút pre verejné otázky a Nadácia Konrada Adenauera vydali knižnú publikáciu Slovensko po troch desaťročiach slobody: Demokracia, verejná mienka, občianska spoločnosť. Prvé verejné uvedenie knihy sa bude konať v Banskej Štiavnici 12.11.2021, v piatok o 18h00 na povale Art Cafe. Knihu Vám prídu predstaviť Grigorij Mesežnikov, Zora Bútorová, Martin Bútora a Boris Strečanský. Niekoľko jej výtlačkov..

Altar Quartet

Art Cafe Akademická 2, Banská Štiavnica

Altar Quartet je zoskupenie špičkových inštrumentalistov a skladateľov pod vedením saxofonistu Nikolaja Nikitina a klaviristu Ľuboša Šrámeka. Hudobný koncept telesa vychádza z jazzovej tradície akustického kvinteta, ovplyvneného zvukom moderny, aký reprezentujú Tom Harrell, Kenny Wheeler či Second Great Quintet legendárneho Milesa Davisa. Altar Quintet sa hlási aj k tradícii európskej komponovanej hudby 20. storočia.  Nikolaj..

5€