Menu

The Menu

Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Ivan Herényi: Jeden by neveril…

6. decembra 2019 @ 18:00 - 30. januára 2020 @ 18:00

Miesto konania výstavy: Art Cafe, Akademická 2, Banská Štiavnica
Trvanie výstavy: 6. 12. – 30. 1.2020
Ivan Herényi študoval na VŠVU reštaurovanie v odbore kameň a drevo. Okrem reštaurovania sa dnes venuje aj voľnej tvorbe – grafike a maľbe, v ktorej často pracuje so zážitkami vychádzajúcimi z podvedomia a so skúmaním vlastného ja.
Ivan Herényi je autor úzko spätý s Banskou Štiavnicou, v ktorej okolí trávi viac ako polovicu svojho času, pracovne, ale tiež ako milovník dlhých, osamelých prechádzok lesmi Štiavnických Vrchov. Samotné chodenie lesom je mu okrem relaxu aj zdrojom nečakaných stretnutí a zážitkov, možnosťou skúmať svetelné situácie v krajine ako aj zdrojom príbehov, ktoré sa nepriamo zrkadlia v tvorbe.
Práve počas týchto potuliek vznikli námety grafík, monotypií a akrylových malieb, ktoré Ivan vystavuje v Art Cafe.
Osobné vnemy z krajiny a prírody vytvárajú podklad automatickej kresby a maľby, ktorá je viac psychologickým obrazom autora, ako priamym zobrazením krajiny. Tá sa nám zjavuje v náznakoch a atmosfére a v malých detailoch, najmä v grafikách. Záujem o podvedomé vnímanie a pokus zachytiť to neuchopiteľné, či tajomné, je neustále v centre autorovej tvorby. Jeho diela môžu pôsobiť nejednoznačne, podobne ako názov výstavy v Art Cafe, spája ich však určitý osobný súbor znakov a foriem, ktoré si Ivan vytvoril.
Druhou časťou tvorby na výstave sú kresby na tablete vznikajúce “po práci” priamo v Art Cafe. Rituál “urobiť denne aspoň jednu kresbu” Ivan využíva ako experiment a zdroj nových foriem. Ako sám hovorí “tvorenie je pre mňa nutnosť k zdravému prežívaniu v tomto svete”.
Výstavu Jeden by neveril… si môžete v Art Cafe pozrieť až do konca januára 2020. Pozývame vás aj na otvorenie výstavy a pohár vína s autorom a kurátorkou, tento piatok 6.12.2019 o 18h00 na prízemí Art Cafe. Tešíme sa všetci na vás.
Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (FPU).

Podrobnosti

Začiatok:
6. decembra 2019 @ 18:00
Koniec:
30. januára @ 18:00
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/744897282588127/

Miesto udalosti

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
Telefón:
+421904256183
Webstránka:
wwww.artcafe.sk

Organizátor

Art Cafe
Telefón:
0907756765
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a kultúrne centrum Art Cafe je situované v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a kde pre vás organizujeme pravidelné kultúrne podujatia.

Nájdete nás na Akademickej ulici č. 2, kúsok nad schodmi, úzkou uličkou prejdete ponad Reštauráciu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?

 

Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Ahojte, momentálne sme zatvorení až do odvolania. Hello, we are closed until further notice.

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou 21 rokov fungovania ako kaviareň, „komunitné centrum“ a hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru, alebo úspešný kvíz Ludwiga Bagina a Laca Mandora, Múdra Štiavnica. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, hosťujeme festivalové akcie, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, vedecké prednášky, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov, ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

je HLAVNÝ PARTNER Art Cafe

Info pre kapely a hudobníkov

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu ahoj@artcafe.sk.

Info pre kapely a hudobníkov

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0907 756 765 (Zuzana). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na ahoj@artcafe.sk, alebo artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0908987556 (Tomáš), alebo 0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIcké info

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru. Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne.

Rozmery pódia na letnej terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.