Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Katarína Máliková

28. augusta 2020 @ 21:00 - 22:30

11€

Katarína Máliková po troch rokoch vydala dlho očakávanú novinku. Albumom Postalgia, ktorý vyšiel v novembri 2019 pod značkou Slnko Records, autorka prekročila hranice žánru world music a posunula sa do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku a práce s vlastným hlasom. Predstaví ho aj fanúškom v Banskej Štiavnici, 28.8.2020 večer na povale Art Cafe.

Za tri roky sa môže stať a zmeniť všeličo. V prípade Kataríny Málikovej, držiteľky troch Rádiohláv za debutovú nahrávku Pustvopol, to bolo radikálne vykročenie do nových hudobných končín a “rozchod” so žánrom world music či výraznejšími folklórnymi presahmi. K prerodu došlo postupne, a to zriadením domáceho štúdia, ktoré naplnila novými nástrojmi a následným experimentovaním. Zvukový posun, ktorý prináša na albume Postalgia naznačila už pred letom singlom De Profundis.

Katarína Máliková – De profundis: https://youtu.be/Tkp7Xwy2oi8

Postalgia je jemná, zahmlená no veľmi silná spomienka na niečo, čo sa nestalo. Objavuje temné zákutia ženskej duše, efemérnosť romantických vzťahov, minulosť a nuansy detských spomienok, ktoré nás celý život sprevádzajú a ovplyvňujú. Niektoré skladby sa dotýkajú témy krehkej ľudskej psychiky. “Je to veľmi smutný album. Ako keď sa pozrieš cez kľúčovú dierku na to, ako 29-ročnej mladej žene skončilo detstvo, zažila prvé vážnejšie sklamania, straty, smrť blízkych ľudí. Zároveň hľadá správny spôsob ako má brať život, osciluje medzi cynizmom a vierou až nakoniec nepríde na žiadnu odpoveď, iba na to, že žije. Ústrednou témou už nie je žiadny koncept, iba subjektívne prežívanie svojho života – neprikrášleného, no krásneho v jeho šialených kontrastoch. V jeho krutej surovosti, aj tej najkrehkejšej nehe,“ prezrádza o motíve albumu sama autorka.

Album sa nahrával v PULP Studio v Bratislave a Katarína ho produkovala za asistencie Andreja Hrušku, producenta z Littlebeat Entertainment Studio (Celeste Buckingham, Zdenka Predná, Zuzana Mikulcová, Lucie Bíla, Katka Knechtová, Majk Spirit a i.), ktorý sa ujal aj mixu. K pôvodným spoluhráčom z éry Pustvopolu, bubeníkovi Tomášovi Hríbikovi (Jana Kirschner, Says, Deaths, Prezident Lourajder) a klaviristke Klaudii Kosmeľovej (Opera SND) sa pridal talentovaný mladý basgitarista a kontrabasista Michal Šelep, ktorý hudobne spolupracuje s Martinom Valihorom, Petrom Lipom, Andrejom Šebanom, Radom Tariškom, či Zuzanou Mikulcovou aj Danom Bártom.

Koncert sa kvôli pandémii presúval, preto vás prosíme, aby ste neustále mysleli na bezpečnosť seba a svojich blízkych a na koncert si doniesli aj rúška. Dezinfekcia je umiestnená pri vstupe do kaviarne naľavo.

Lístky na koncert dostupné tu: https://www.ticketlive.sk/sk/event/art-cafe-banska-stiavnica

Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podrobnosti

Dátum:
28. augusta 2020
Čas:
21:00 - 22:30
Cena:
11€
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/585414462123140/

Miesto udalosti

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
Phone
+421904256183
View Miesto udalosti Website

Organizátor

Art Cafe
Phone
0907756765