Menu

The Menu

Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Towel day 2019

25. mája @ 16:00 - 23:30

Vesmírny deň fanúškov spisovateľa Douglasa Adamsa ponúkne malým aj veľkým cestovateľom po galaxii možnosť vypočuť si odbornú prednášku o živote vo vesmíre, ochutnať vesmírne drinky, a zatancovať si na intergalaktickú hudbu DJ Sa-mu-ra-ia.

Podujatia na oslavu uterákového dňa sa budú okrem iných špirálovitých ramien našej galaxie a Zeme konať aj v Banskej Štiavnici, a to v Art Cafe na konci sveta, na Akademickej 2, a v Barcadame na námestí Sv. Trojice 17.

Všetky eventy našej planéty vrátane Slovenského nájdete tu: http://towelday.org/index.html

Event priateľov zo Štiavnického Barcadamu nájdete tu, stavte sa u nich na vesmírne krásny gin-tonic v ružových a purpurových farbách: www.facebook.com/events/379787516128558

Odporúčaná literatúra: Douglas Adams, Stopárov sprievodca po galaxii, trilógia pozostávajúca z piatich kníh. Odporúčané oblečenie: vesmírne, minimálne však uterák, so sebou.

PREDBEŽNÝ PROGRAM V ARTE:

16h00 prednáška Krajskej hvezdárne a planetária
Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom “Existuje život vo vesmíre?”

18h00 pozorovanie SLNKA spod orecha na záhrade, prostredníctvom vedeckých prístrojov planetária, v prípade zlého počasia komentované premietanie dokumentov o vesmíre v podkroví.

19h00 čítanie z knihy Stopárov sprievodca po galaxii

21h00 DJ (SPACE) SAMURAI, vesmírna party, pangalaktické megacloumáky, arašidy a 5 pínt piva pred stopom na inú planétu.

PROGRAM IN ENGLISH:

4PM: “Is there life in the Universe?” a thematic lecture held by Regional observatory and planetarium of Maximilian Hell

6PM: Observation of the Sun, safely, under the walnut tree in the garden, using professional astronomical instruments. In the case of bad weather screening of space documentaries commented by an astronomer.

7:42 PM Reading from the Hitchikers Guide to the Galaxy

9PM Intergalactic party with DJ (Space) Sa-mu-ra-i. Pangalactic gargle blasters, peanuts, 5 pints of a local beer before we catch the lift to another planet.

Recommended literature: Douglas Adams, any book. Terry Pratchett, any book. Anything written by Steven Hawking or anyone from his family.
Dress Code: A Towel. Any kind of terrestrial or extraterrestrial costume.

Podrobnosti

Dátum:
25. mája
Čas:
16:00 - 23:30
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/2474862622555567/

Miesto udalosti

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
Telefón:
+421904256183
Webstránka:
wwww.artcafe.sk

Organizátor

Art Cafe
Telefón:
0907756765
Kontakt

Neváhajte nás

kontaktovať

Buďme v kontakte

Kaviareň a kultúrne centrum Art Cafe je situované v krásnom prostredí Banskej Štiavnice, kde nájdete pohodu, príjemnú obsluhu a kde pre vás organizujeme pravidelné kultúrne podujatia.

Nájdete nás na Akademickej ulici č. 2, kúsok nad schodmi, úzkou uličkou prejdete ponad Reštauráciu Matej.

Keby ste si chceli od nás objednať tričko napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.
Doručíme vám ho na dobierku až domov.

Ak Chcete dostávať najaktuálnejšie novinky, vyplňte prosím svoj e-mail?

 

Sme aj na sociálnych sieťach

tu nájdete najaktuálnejšie informácie

Home Page

Víta Vás

Art Cafe

Toto

Sme my

Art Cafe vzniklo v októbri 1998 ako spontánny projekt skupiny priateľov, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší. Má za sebou takmer 19 rokov fungovania ako kaviareň, nočný bar, „komunitné centrum“ a zároveň hudobný klub.

Dajú sa u nás zažiť plánované aj spontánne párty, stretnúť za mix pultom DJov z NuSpirit baru. Organizujeme koncerty známych aj neznámych hudobníkov a kapiel, oslavujeme spolu Silvestre. Baví nás organizovať intímnejšie podujatia ako diskusie so známymi osobnosťami, autorské čítania kníh. Celý rok vystavujeme obrazy mladých talentovaných umelcov podľa výberu našej kurátorky Juliany Mrvovej.

Naše priestory ponúkame partnerom festivalov: Amplión (festival pouličných divadiel), Cap à l’Est (festival Francúzskej kultúry), ale aj iným inštitúciám, občianskym združeniam a firmám na organizáciu vlastných podujatí, workshopov či teambuildingov. Vieme počas nich zabezpečiť hosťom raňajky a catering.

je HLAVNÝ PARTNER Art Cafe

Organizovanie podujatí

Organizovanie

Podujatí

Ak máte záujem zorganizovať u nás oslavu, seminár, workshop, stretávku zo školy či prezentáciu napíšte nám na adresu artcafe@artcafe.sk.

ORGANIZÁCIA KONCERTOV

Ak ste umelec alebo kapela a chceli by ste si zahrať v Art Cafe, napíšte nám na adresu: artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo 0907 756 765 (Zuzana). Pošlite nám:

  • Linky na vašu hudbu
  • Fotky na facebook alebo poster
  • Navrhnite kedy by ste chceli mať koncert
  • Telefónne číslo

Ozveme sa vám naspať, hneď ako to bude možné.

Iné podujatia

Pre akékoľvek iné podujatia, je možne si dohodnúť podmienky osobitne na artcafe@artcafe.sk alebo zavolajte na číslo  0907 756 765 (Zuzana).

TECHNIKA PRE KAPELY

Koncerty sa konajú v podkrovnej časti hudobného klubu, ale aj na terase (najmä v lete), a nezriedka v barovej časti kaviarne, ktorá má originálnu atmosféru.
Terasa je otvorená od mája do októbra a podkrovie celoročne. Rozmery pódia na terase sú: 5 m x 2 m. Rozmery pódia v podkroví: 3 m × 7 m.