DISKUSIA TROJICA: IZABELA ZAJĄC – BEATA BALOGOVÁ / 13.10.2023 o 17h00


DISKUSIA TROJICA: IZABELA ZAJĄC – BEATA BALOGOVÁ / 13.10.2023 o 17h00
Napínavé obdobie tohtoročnej slovenskej jesene sa iste odrazí aj v tvorivom procese ďalšej rezidentky projektu Trojica Air 2023 – Izabely Zając z Poľska. V malebnom banskoštiavnickom Rubigalle pokračuje v preklade románu Kornélie Beaty Balogovej. Tešíme sa, že stretnutie autorky a prekladateľky moderované Dadom Nagyom bude tentoraz naživo.
👉13. októbra o 17:00 sa na povale Art Cafe a v spoločnosti priaznivcov dobrej literatúry pozhovárajú všetci traja tak o práci na preklade, ako aj tematických i textových inšpiráciách.
👉
TROJICA AIR je od roku 2020 rezidenciou pre prekladateľov a prekladateľky slovenskej literatúry do cudzích jazykov.
Izabela Zając – je absolventkou slovakistiky na Jagelovskej univerzite v Krakove, kde doteraz žije a tvorí. Doteraz preložila do poľštiny diela Daniely Kapitáňovej a Víťa Staviarského (spolu s Miłoszom Waligórskim), Ivany Dobrakovovej, Moniky Kompaníkovej. Mariána Janíka a Jozefa Banáša. V jej preklade v poľštine vyšli aj tri detské knihy Simony Smatany
Beata Balogová – je novinárka, ktorá píše v slovenčine, maďarčine a v angličtine. Od roku 2014 pôsobí ako šéfredaktorka SME. Komentuje spoločenské dianie aj politiku. V roku 2020 získala Európsku novinársku cenu v kategórii názorov a komentárov.
👉
Slovenské literárne centrum a Mesto Banská Štiavnica ponúkajú každý rok jedenásť rezidenčných pobytov. Aj v roku 2023 bol projekt TROJICA AIR podporený finančným príspevkom z Fondu LITA. Autorkou grafickej koncepcie je Kristína Soboň, autormi loga Trojica Air Palo a Janka Bálik.
Vstup voľný. Tešíme sa na Vás.

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.