Genius Locci – koncert


Genius Locci – koncert

GENIUS LOCCI je hudobný projekt dvoch sestier a spriaznených hudobníkov v žánroch indie folk / pop s autorskou tvorbou spievanou v angličtine. Na letnej terase Artu ich uvidíte 12. júla 2022 po 19h00.

Kapela hrá v základnom zložení: Ela Boldiš (gitara, spev), Mária Kisová (gitara, ukulele, spev), Eva Brunclíková (husle), Kristína Smetanová (klávesy, spev), Marek Sasko (bicie), Jan Janík (basgitara) a Vladimír Pánik (el. gitara).
Za päť rokov svojej existencie stihli vydať EP “Innate” (2014) a dvojalbum “PRESENCE” (2016), v roku 2018 vypustili singel “No No”a v roku 2019 singel „Daybreak“. Momentálne sa pripravuje nahrávanie druhého albumu, ktorý by mal vyjsť v tomto roku.

Odohrali vyše 250 koncertov v kluboch, ale aj na hudobných a filmových festivaloch alebo ako predkapela britského speváka Toma Odella či Passengera.

Zahrali na domácich festivaloch ako Pohoda, Grape alebo Colours of Ostrava, Beseda u Bigbítu a Holešovská Regata v Českej republike, na showcase festivale Waves Bratislava, Liveurope showcase v Poľsku.

Kapela bola nominovaná v kategórii Objav roka vrámci hudobných ocenení Radio Head Awards (2014) a v kategórii Debut roka (2016). No a po pár rokoch sa vracajú aj do Artu, s akustickým koncertom, ako spomienkou na začiatky kapely. V dovolenkovom móde, v strede týždňa s pohárom vína.

Vstupné: 5 eur.

Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.