Hlasový/spevácky workshop tradičných svadobných piesní


Hlasový/spevácky workshop tradičných svadobných piesní
Čas fašiangov bol okrem tradičných fašiangových zvykov a zábav aj obdobím, kedy sa v našej tradičnej kultúre konali svadby.
Vrchol zimy, obdobie tesne pred začiatkom 40-dňového pôstu a začiatkom agrárneho roka, ponúkal posledné možnosti na svadobné radovánky.
Zažite silu viachlasých ženských svadobných piesní z rôznych regiónov Slovenska, v Art Cafe vo štvrtok 10.2. od 17h00.
Workshop bude viesť naša spolupracujúca dramaturgička, Verona Hajdučíková, ktorá je zároveň etnologička, folkloristka, pedagogička, zaoberajúca sa scénickým spracovaním (nielen) folklórneho materiálu, ale tiež vedie terénne výskumy pre ďalšie scénické spracovanie vo folklórnych kolektívoch a v divadelných inscenáciách a organizáciu Kumšt-Um.
Súčasťou workshopu je príprava na spev – základy techniky spevu, rytmické, dychové, artikulačné a intonačné cvičenia, etnografický „vnor“ do témy – kontexty svadobných tradícií na Slovensku. Účasť na workshope nevyžaduje predošlé spevácke skúsenosti. Kapacita je však obmedzená, preto prosíme aby ste si rezervovali miesto na adrese: kumstum@gmail.com

Podujatie je možné len v režime „Očkovaní“. Ako vstupenka vám poslúži potvrdenie o očkovaní a čerstvý AG test, alebo potvrdenie o 3tej dávke očkovania (covid pass s 3 očkovaniami). Kvôli rizikovejšiemu typu aktivity sa snažíme o vašu maximálnu bezpečnosť.

Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.