JWQ (Janoušek-Wróblewski Quartet)


JWQ (Janoušek-Wróblewski Quartet)

JWQ (Janoušek-Wróblewski Quartet) je akustický kvartet kombinujúci improvizovanú hudbu s kompozíciami z dielne dvoch dychových hudobníkov. Na letnej terase Artu sa vám prídu predstaviť v pondelok 4.7. v krásny júlový večer, po 19h00.

Kvartet JWQ bol pôvodne zásadne ovplyvnený newyorským jazzovým downtownom (Sex Mob, Medeski-Martin-Wood, Bobby Previte, Ray Anderson, Marty Ehlrich), postupom času sa táto priama inšpirácia čiastočne vytratila a z kvarteta sa stal súbor kradnúci z toľkých zdrojov, až sa za seba strašne hanbia. Skladby sú eklektické, hudba čerpá z rôznych tradícií, všetko je prepojené totálnou improvizáciou.

V marci 2019 súbor vydal debutový virtuálny dvojalbum Svadby/Plesy: https://jwquartet.bandcamp.com  V októbri 2022 vydali svoj druhý album: „Vystresovaný medvídek koala na pokraji sil se hledaje štěstí náhodně upálí v lesním požáru“: https://marecords.bandcamp.com/album/vystresovan-medv-dek-koala-na-pokraji-sil-se-hledaje-t-st-n-hodn-up-l-v-lesn-m-po-ru

Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupenky na tento koncert si môžete kúpiť tu: https://tootoot.fm/sk/events/62b091ced02c5c0da8fb1bb9

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.