Marína, multimediálna divadelná performance


Marína, multimediálna divadelná performance
16.10.2021 na Povale Art Cafe uvidíte Multimediálnu performance o Márii Pischlovej. Aké je nebyť viac ženou a stať sa básňou? Mária žila v 19. storočí, kedy ženy a ich túžby nikoho nezaujímali. Zrejme preto o nej vieme tak málo. Práve preto v performance Marína účinkujú iba ženy. Fabulujeme tu, ako najväčší štiavnický príbeh lásky vyzerá z pohľadu Márie. Ako hodnotí svoj život? Naozaj sa toľko trápila? Naozaj sa jej toľko cnelo za Sládkovičom?
Event tu: https://fb.me/e/2XL8pHOQL
Účinkujú:
Mária: Táňa Mravcová
Projekcia: Daša Krištofovičová
Encyklopédia Márie Pischlovej: Verona Hajdučíková (spev), Rozália Miklášová (husle), Barbora Tomášková (klavír, violončelo, elektronika, vokály)
Scenár, réžia, scénografia: Daša Krištofovičová. Performance vznikla počas festivalu Vlnoplocha v Banskej Štiavnici v auguste 2021.
Dramaturgia: Verona Hajdučíková
Hudba: Barbora Tomášková
Lightdesign a veľká pomoc: Táňa Mravcová
Nahrávka básne Marína: Andrej Šoltés
Nahrávka Márie Pischlovej: Ľudmila Klimková
Počet divákov obmedzený. Podujatie v režime podľa aktuálneho covid automatu. (OTP) Performance uvedieme dvakrát – o 19.00 a 20.00
V rámci projektu SLICE, Slovensko Islandská spolupráca pri rozvoji malých kultúrnych centier (CLT02019) bolo toto podujatie finančne podporené občanmi Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a vlastných zdrojov OZ Povala.
Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil aj Fond na podporu umenia.
Vzhľadom na limitované kapacity priestoru a protipandemické opatrenia odporúčame kúpiť si lístky online v predpredaji čo najskôr tu: https://www.ticketlive.sk/…/marina-banska-stiavnica-16…

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.