Midi Lidi / koncert 12.11.2022 o 21h00


Midi Lidi / koncert 12.11.2022 o 21h00
Elektropopová kapela Midi Lidi vznikla v roku 2006 na troskách zoskupenia Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální nábytek v zložení Petr Marek (spev, elektronika, klávesy), Markéta Lisá (spev, elektronika, klávesy, saxofón), Prokop Holoubek (spev, bicie, klávesy klarinet, gitara) a vizuálni umelci Filip Cenek, Magdalena Hrubá, Jiří Havlíček a Ján Šrámek (aka VJ Kolouch), vytvárajúci koncertné videoprojekcie, obaly albumov a plagáty. Od roku 2011 s nimi hrá Tomáš Kelar (bicie, spev, elektronika, klávesy).
Midi Lidi si asi nemusíme ani predstavovať, vie sa o nich, že radi a často koncertujú, odohrali mnoho koncertov v ČR a na Slovensku, vrátane Banskej Štiavnice, trochu aj v Poľsku, Rusku, Anglicku, Nemecku, Španielsku či Chorvátsku. Ako radi hovoria, väčšinou si robia koncertmi hanbu, ale aj tak patria k stáliciam veľkých festivalov. Vystupujú aj ako DJ’i – Prokop s Tomášom ako Tomino & Myslivec, Petr s Johanou Ožvold (KAZETY) ako Disjockejové. Členovia kapely sú svojou ďalšou činnosťou široko rozkročení medzi najrôznejšie umelecké odbory a na českej scéne sú známi aj ako filmoví tvorcovia, herci, divadelníci, promotéri, vizuálni umelci či grafici. Za zmienku stojí filmová tvorba Petra Marka „Láska shora“, „Nebýt dnešní“, „Nic proti ničemu“, jeho videoklipy pre Midi Lidi, Ventolina („Disco Science“) alebo Načevu („Technický já“), účasť v divadelných projektoch LÁHOR/Soundsystem, Rádio Ivo, Sourozenci Brucknerovi, Dekadentné divadlo Beruška a hudobné projekty ako Monikino Kino, Muzikant Králiček, Kakaduo, 2Singles, Unarclub či hudba k seriálu Život a doba sudcu AK. Zato Prokop Holoubek vytvoril hudbu k animovanému večerníčku „Mlsné medvedie príbehy“!
*****
Totálne vyčerpávajúca diskografia tu:
http://www.discogs.com/search?q=midi+lidi
Do Štiavnice sa vracajú po 3 rokoch, práve v čase vínnej špacírky, čo nám dáva príležitosť, rozšíriť skromný „zoznam“ našich sponzorov o obľúbené Vínocentrum Miča Bahnu!
*****
Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil aj Fond na podporu umenia (a OZ Povala z vlastných zdrojov).
Na mieste: 15 e
Gate opens: 20h45
Concert: 21h00

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.