Nat Osborn a Mike Parker Duo na Živloch / 10.8.2023 o 23h00


Nat Osborn a Mike Parker Duo na Živloch / 10.8.2023 o 23h00

Nat Osborn/Mike Parker Duo

Newyorčania Nat Osborn a Mike Parker spolu tvoria hudbu už viac ako 15 rokov. Odkedy sa stretli v ich univerzitnom jazzovom klube, prešli si spolu všeličo, od buskingu v uliciach Budapešti, hranie v slávnych New Yorských kluboch, až po headlinerov jazzových festivalov v celej Európe.

Najčastejšie vystupujú ako súčasť jazzovej, rockovej a soulovej skupiny „Nat Osborn Band“, ale keď vystupujú ako duo, využívajú príležitosť robiť niečo iné. Parker odloží elektrickú basu a dá prednosť svojmu milovanému „kontrabasu“ a Osborn prepne z klávies na akustickú gitaru. Zvuk zostáva jazzovo zafarbený, ale zahŕňa ameriku a folk, a spája rôzne hudobné vplyvy.

Osborn je stálicou newyorskej hudobnej scény a vedie dve kapely: „Nat Osborn Band“ a indie-folkovú skupinu „Hawthorne“. Parker je známy basgitarista, kapelník/skladateľ, ktorý vedie viacero projektov vrátane Mike Parker’s Trio Theory a Mike Parker Quartet. Projekty Osborn a Parker nezávisle vydali množstvo albumov, zatiaľ čo Parker hral na basu na živom albume skupiny Nat Osborn Band z roku 2017 a na ich singli Roam/Drifting z roku 2018.

Osborn a Parker vždy prinášajú na pódium pulzujúcu energiu a pôsobivú muzikálnosť, čo sa skvele hodí na úvodný deň filmového semináru 4 Živly. Jeho diváci a diváčky sú vrelo vítaní, aby tento deň a všetky svoje zážitky prišli uzavrieť s pohárom vína v ruke do malého kúska Ameriky v našom podkroví.

Lístky tu: https://tootoot.fm/sk/events/64d1e46fa2ec3d1478ba4faa

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.