Preßburger Klezmer Band


Preßburger Klezmer Band

Príďte si v sobotu 13.11.2021 vypočuť jedinečné bratislavské hudobné zoskupenie Preßburger Klezmer Band v svetovej Štiavnici na povalu Art Cafe.

Preßburger Klezmer Band si od svojho založenia v roku 1995 získalo množstvo priaznivcov. Táto prvá slovenská formácia, inšpirujúca sa emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer, je zároveň najlepšie hodnotenou skupinou svojho zamerania na území bývalého Československa. Jej energický hudobný „kokteil“ je podmanivo namiešaný zo židovskej, z balkánskej a orientálnej hudby, ako aj zo slovenského a cigánskeho folklóru – to všetko s originálnou esenciou súčasných moderných štýlov.. Preßburger Klezmer Band patrí medzi popredných predstaviteľov európskej scény world music. Preßburger Klezmer Band má na konte osem CD nosičov a jeden LP, z ktorých album Tants mit mir! bol ocenený prestížnou hudobnou cenou RADIO_HEAD Award.

„Z Balkánu po zvuky Stredomoria cez starú bratislavskú židovskú štvrť… Preßburger Klezmer Band hrá klezmer pre ľudí z celého sveta, do tanca aj na počúvanie.“

Lístky na koncert sú v predaji: www.ticketlive.sk/sk/event/pressburger-klezmer-band-banska-stiavnica-13-11-2021

V rámci projektu SLICE, Slovensko Islandská spolupráca pri rozvoji malých kultúrnych centier (CLT02019) bolo toto podujatie finančne podporené občanmi Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a vlastných zdrojov OZ Povala.

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.