Proti wetrisku s Máriusom Kopcsayom


Proti wetrisku s Máriusom Kopcsayom

7. októbra o 18,30 sa v Arte stretneme s Máriusom Kopcsayom.

Márius má na konte jedenásť vlastných kníh, poviedkových zbierok a románov. Získal za ne viacero ocenení doma i v zahraničí. Päťkrát bol finalistom súťaže Anasoft litera. Tento raz vyšla kniha o ňom. Monografiu s názvom Proti wetrysku spísala a spískala literárna vedkyňa Tamara Janecová.
O tom, aký je rozdiel byť autorom knihy a jej predmetom, nám príde sám spisovateľ porozprávať v rozhovore s Veronou hajdučíkovou
Samozrejme nezabudne predniesť notoricky známe ukážky zo svojej tvorby, napríklad poviedku Zelené nebo o utrpení hrdinu, ktorého zachytia telesné potreby v diaľkovom autobuse. A ako dôkaz, že nezaháľa a pracuje na ďalších literárnych dielach, prečíta aj niečo z pripravovaných próz Karanténa a Dedoluško.
Verme že to stihne ešte pred očakávanou kataklizmickou erupciou supervulkánu. Alebo bude erupciou pokleslej zábavy a oplzlostí v literatúre samotná beseda?

Vstup je voľný.

Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.