Real Shit Festival / 10.2.2024


Real Shit Festival / 10.2.2024
REAL SHIT
je festival založený partiou mladých ľudí, ktorých spájajú rôzne umelecké záujmy. Spolupracuje priamo s kultúrnymi centrami v BŠ a poskytuje mladým ľuďom dramaturgicky unikátny zážitok, jeho charakter dáva priestor nezávislým umelcom, ktorých spájajú rozličné intelektuálne východiská a snaží sa zachytiť zložitú vzájomnú cestu mladých autorov. Táto netradičná konfrontácia posilňuje komunitu kreatívnych jednotlivcov, ktorí v neformálnom prostredí môžu spoznať iných umelcov a získať nové skúsenosti v meste, ktoré nie je len fotogenickou kulisou.
Viktor je producentom z Košíc a jedna polovica dua ZAFFER 9 (Weltschmerzen), študent medzinárodných vzťahov a voľnočasový DJ; v svojich setoch objavuje rôzne zákutia Soundcloudu dokazujúc, že nie je popový track, na ktorý by nenašiel baile funkový remix. Neoddeliteľný vplyv na selekciu a skladbu jeho vystúpení za playermi má Krištof Budke, zakladateľ magazínu Swine Daily, a de-facto priekopník v hraní súčasnej klubovej latinsko americkej hudby v slovenských kluboch.
WOC je umelecký kolektív zložený z troch členov a to Samm734, Vrillton a Adam the World. Ich hudobný štýl nieje jednotný a každý z nich tvorí iný typ hudby. V piesňach figuruje široká škála žánrov od hyperpopu cez ambient až po abstraktný rap. Tématicky sa venujú najmä nostalgii a emóciám.
Pexsexo je mladá, len začinajúca kapela zo Žiliny, ktorú žánrovo nie možno presne priradiť. Miešajú rôzne žánre, ako shoegaze, alt rock či punk. “Každý počúvame niečo úplne iné, preto si myslíme, že aj naša kapela je trošku iná. Najlepšie bude keď si nás vypočujete naživo a presvedčíte sa, že pri našej kapele nejake žánrové škatuľkovanie nemá význam.”
*****
V poradí tretí Real Shit bude na Povale Artu, Akademická 2, Banská Štiavnica, 10.2.2024.
Gate open: 17h00
Začiatok: 19h00
Early bird: https://tootoot.fm/sk/events/65aacea21b234e16e04db513
Vstupné na mieste: 12 eur
Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu “26 rokov Art Cafe”.

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.