Shallov a Berlin Manson/ koncert 24.6.2023


Shallov a Berlin Manson/ koncert 24.6.2023

Shallov je trojčlenná kapela z Bratislavy spájajúca surový, neviazaný post-hardcore a screamo s atmosférickými, progresívnymi post-rock/post-metalovými prvkami vo viac ako 10-minútových progresívnych kompozíciách. Ich vystúpenie vás vystrelí na emocionálnu húsenkovú dráhu – užijete si pohlcujúco atmosférickú, agresívnu, hypnotickú, temnú, miestami euforickú jazdu plnú nádeje. Zatiaľ čo ich najnovšia štúdiová tvorba je skôr čistá, vrstvená a bohatá, ich živé vystúpenia dávajú skladbám trochu iný, oveľa priamočiarejší punc. Shallov doteraz vydali štyri platne a odohrali viac ako 150 koncertov na rôznych miestach, väčších pódiách a exotických DIY spotoch.

No a..

Berlin Manson je škótska punk rocková kapela, ktorá vznikla roku 1979 v Edinburghu. V ranej tvorbe začínali ako Oi!band, potom sa transformovali do rýchlejšej streetpunkovej a hardcore punkovej skupiny a asi tak od roku 1987 hrajú crossover thrash. Repertoár kapely je výrazne protivojnový a začiatkom osemdesiatych rokov kapela vo svojich piesňach kritizovala vládu vtedajšej ministerskej predsedníčky Margaret Thatcherovej aj vojnu o Falklandy. Objavujú sa u nich ale aj texty o drogových závislostiach, policajnej brutalite a sociálnom útlaku. Kapela je významná aj tým, že v mnohom spopularizovala, dnes už tradičnú punkovú módu – číra, kované náramky, cvočky na bundách aj reťaze. Tiež úvodná pieseň „Punk’s not Dead“ z ich rovnomenného albumu z roku 1981 sa stala tradičným sloganom punkového hnutia.

Alebo aj nie.

Na povale Artu sa s nimi stretneme v sobotu 24.6.2023 o 20h00. Lístky sú dostupné v dvoch cenových hladinách tu: https://tootoot.fm/sk/events/647466b11b234e1134499550

Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov v rámci projektu „25 rokov Art Cafe“ podporil Fond na podporu umenia.

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.