Terra Apathy / Divadlo Pôtoň 15.6.2024 o 19h00


Terra Apathy / Divadlo Pôtoň 15.6.2024 o 19h00
Inscenácia Terra Apathy čerpá z príbehu obce Horné Opatovce, ktorá po výstavbe hlinikárne v Žiari nad Hronom čelila ekologickej katastrofe a v roku 1969 bola uznesením vlády Československej socialistickej republiky zlikvidovaná a vymazaná z mapy.
Divadlo Pôtoň dielom nadväzuje na dramaturgickú líniu dokumentárneho divadla, v ktorej sa tvorcovia venujú zabudnutým alebo tabuizovaným témam. Svoj najnovší opus poňali ako industriálne ekooratórium a memento súčasnej civilizácie, ktorá sa nedokáže odpútať od zvyšovania svojho komfortu na úkor životného prostredia. Dielo je postavené na overených faktoch, ktoré však sprostredkúva vo vysoko štylizovanom vizuálnom a zvukovom prejave. Experimentuje s možnosťami ľudského hlasu i tela, rovnako ako s využívaním technických zvukových a vizuálnych vnemov, pomocou ktorých modeluje divácku pozornosť a vnímanie.
Kapacita divákov je limitovaná na 30 miest a podujatie sa bude konať 15.6.2024 o 19h00 na Povale Artu.
*****
Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu “26 rokov Art Cafe” a zároveň hlavný partner Art Cafe.
*****

Vstupenky: https://tootoot.fm/sk/events/66605594a2ec3d0e0c589cc1

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.