Tik Tu (UA) koncert + special guest / 17.3.2023 o 20h00


Tik Tu (UA) koncert + special guest / 17.3.2023 o 20h00
Tik Tu („Iba ty“)  je eklektické trio z Ukrajiny kombinujúce pop, folk a indie s jemným speváckym prejavom. Skupina, ktorá vznikla v roku 2014, spája elektroniku s nástrojmi ako flauta, husle, perkusie a gitary a momentálne patrí medzi najznámejšie ukrajinské kapely.
Speváčka Natalie okrem ukrajinčiny spieva v angličtine a litovčine. Skladbu „All My Gods“, ktorú nahrali Tik Tu s Lesikom Omodadom, v roku 2015 označil hudobný online magazín Stereo Embers za jednu z najlepších v amerických rebríčkoch: https://youtu.be/RLtJ5jsPiWc.
Ich prvé LP s názvom Shuma (2016) sa stalo na Ukrajine najvýraznejším albumom roka. K vydaniu druhého albumu „Ulitakis“ prispelo práve turné po Európe v roku 2019, kedy navštívili aj Slovensko.
Po vypuknutí vojny na Ukrajine členovia kapely založili iniciatívu Musicians Defend Ukraine Fund, ktorej cieľom je pomáhať hudobníkom bojujúcim v prvej línii. 50 % honoráru preto kapela venuje práve na tento účel. Aj po roku trvania vojny stojíme symbolicky na strane našich ukrajinských bratov a sestier, ktorý bojujú a umierajú aj za naše hodnoty a slobodu. Prajeme im, aby sa vojna čo najskôr skončila. Celé vybraté vstupné spoločne s kapelou venujeme na dobročinné účely.
Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.
*****
Vstupné voliteľné, od 5 do 10 eur: https://tootoot.fm/sk/events/63e25bd666351f0df86695e8
*****
Musicians Defend Ukraine fund: https://shpytal.com/musicians-defend-ukraine/

 

 

Musicians defend Ukraine

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.