Výstava Andrey Čepiššákovej / Návod na prežitie / Guide to survival


Výstava Andrey Čepiššákovej / Návod na prežitie / Guide to survival
Vernisáž výstavy sa uskutoční v sobotu 1. apríla 2023 o 16.00h v Art Cafe na Akademickej 2 v Banskej Štiavnici.
Andrea Čepiššáková študovala keramiku na Vysokej Škole Výtvarných Umení v Bratislave a momentálne žije a tvorí v Košiciach. Dlhé roky pracovala prevažne v médiu keramiky, aj keď vždy inklinovala k presahom do maľby. V nedávnej dobe vymenila technologicky náročnejšiu prácu s hlinou za bezprostrednosť akvarelovej maľby. Počiatky tejto série začali vznikať pred rokom na jar v starej stodole v obci Lacková, ktorú autorka zamenila za mestský ateliér. Ľahkosť a bezprostrednosť akvarelu jej umožňuje ponor do seba, hľadanie nového vyjadrenia zmeny, ktorú v živote prežíva. V Art Cafe Andrea predstaví výber z akvarelového denníka ženy, matky, milovníčky divých rastlín, ako aj dlhého putovania. Sloboda a ľahkosť, ktorú jej farebné škvrny odkrývajú, sú odrazom prežívania prítomnosti. Andrea niekoľkokrát absolvovala Svätojakubskú cestu, ako aj viaceré pobyty v latinskej Amerike napríklad medzi indiánmi Tarahumaras v jezuitskej misii v Mexiku a všetky skúsenosti z ciest ju vedú k hlbšiemu poznaniu samej seba, a sú nekončiacim zdrojom inšpirácie pre tvorbu.

Na vernisáži za účasti autorky budú mať návštevníci možnosť s Andreou diskutovať o jej východiskách a príbehoch jej malieb. Výstava v Banskej Štiavnici potrvá do konca mája 2023.
Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.