Záverečná konferencia projektu SLICE, v piatok 28.7.2023 od 16h00


Záverečná konferencia projektu SLICE, v piatok 28.7.2023 od 16h00
Milí partneri a priatelia Art Cafe,
dovoľujeme si Vás pozvať na záverečné podujatie projektu SLICE – Slovensko Islandská spolupráca pri rozvoji malých kultúrnych centier („Slovak-Icelandic cultural exchange“), ktoré sa uskutoční v priestoroch Art Cafe Banská Štiavnica (v piatok 28.07.2023 o 16:00 hod.) na Akademickej 2 v Banskej Štiavnici. Počas tohto podujatia budeme sumarizovať výsledky aktivít projektu (prostredníctvom krátkych prezentácií), ktoré sme zrealizovali vďaka Grantom EHP a prostriedkom zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Súčasťou bude koncert talentovanej slovenskej jazzovej speváčky a hudobníčky Ester Wiesnerovej, Blue Journal o 18h00.
Ako viete, Banská Štiavnica bola v roku 2019 slovenským mestom kultúry, o rok nato však svet zasiahla pandémia Covid 19 a ochromila aj umelecké a kultúrne aktivity v našom meste. Sme preto šťastní, že sme mohli na tieto aktivity postupne nadviazať a v rokoch 2021 až 2023 realizovať projekt, ktorý prispel k obohateniu divákov umením Islandu, ale najmä priniesol kultúrne a umelecké aktivity mladým ľuďom, seniorom a vylúčeným komunitám, ktoré napriek rastúcemu záujmu o kultúru v Banskej Štiavnici nie sú tradičným cieľovým publikom kultúrnych podujatí. Projekt SLICE bol podporený z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014-2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „Podnikanie v oblasti kultúry, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca.“ Organizátorom projektu bolo OZ Povala (Art Cafe Banská Štiavnica) a hlavným partnerom agentúra Rockall félagasamtök z Islandu (a ich kultúrne centrum v Reykjaviku).

V rámci projektu SLICE, Slovensko Islandská spolupráca pri rozvoji malých kultúrnych centier (CLT02019) bolo toto podujatie finančne podporené občanmi Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a vlastných zdrojov OZ Povala.

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.