Zuzanna CAŁKA / klavírny koncert 13.4.2024


Zuzanna CAŁKA / klavírny koncert 13.4.2024
Zuzanna CAŁKA
je klaviristka a skladateľka z Varšavy. Absolvovala hudobné univerzity v Berlíne a Varšave. Hudbu tvorí manipuláciou a multitrackovaním zvukov z klavíra a syntetizátorov. Tvorbu hudby vníma ako duchovnú prax, rituál, ktorý jej pomáha znovu sa spojiť s krásou a tajomstvom života. Hlavnú úlohu v procese zohráva improvizácia, ktorá sa objavuje na každom predstavení iným spôsobom.
Svoje kompozície považuje za rozvoj estetiky, ktorá vyrástla zo štúdia klasických skladieb v kombinácii s jej záujmom o elektronickú hudbu a film.
Na svojom debutovom EP albume Late Night Takes táto úžasná poľská skladateľka rozvíja klavírne harmónie a melódie v intímnej, upokojujúcej zvukovej krajine. Album Late Night Takes vyšiel 29. marca 2023 a dostal sa na vrchol playlistu Piano Day, ktorý kurátorsky zostavil Nils Frahm. Jej soundtrack bol ocenený prvou cenou na festivale Transatlantyk, na čele poroty stál oscarový skladateľ Jan AP Kaczmarek. Vytvorila tiež coververziu piesne Saman od Ólafura Arnaldsa, ktorú ocenil a zdieľal aj samotný umelec.
Zuzannin videoklip May B patrí medzi 10 najobľúbenejších videoklipov londýnskeho hudobného producenta Maxa Coopera.
Tu si ho môžete pozrieť: https://www.youtube.com/watch?v=Oy7gNd3nc9Q
~
Koncert sa bude konať na našej povale v sobotu 13. apríla 2024 o 18h00. Príďte včas.
~
~
Organizáciu podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu „26 rokov Art Cafe“.

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.