ZVA 12-28 Band s dychovou sekciou / 21.4.2023 o 20h00


ZVA 12-28 Band s dychovou sekciou / 21.4.2023 o 20h00
Tento rok uplynie 33 rokov od vzniku a prvého koncertu kapely ZVA 12-28. Jej zostavu tvorí tím okolo zakladateľa, lídra, originálneho autora skladieb, gitaristu a speváka Norberta Červenáka. O basový kontrapunkt sa mu počas celej existencie kapely stará brat Ladislav Červenák a rytmicky mu už 18 rokov kryje chrbát hráč na bicie nástroje Peter Krško.
Svojrázna kapela v Kristovych rokoch má na svojom konte doteraz tieto čisto autorské albumy: Hrubá múka (2005), Za fúzy ma poťahaj (2007), Z ruky zobať (2010) a Šibenica frajerka (2015). Všetky štyri tvorí živelná, vtipom predýchaná bluesová reflexia bežného života. Kapela sa výrazne vymyká z typického blues-rockového klišé a v jej hudobnom jazyku nájdete prvky čerpajúce z rôznych hudobných žánrov a slovenského folklóru. Texty Norberta Červenáka píše sám život a sú umocnené typickým zvolenským jazykovým koloritom a samozrejme, zmyslom pre humor. ZVA 12 – 28 BAND je opakovane víťazom verejného hlasovania na portáli Bluesmusic.sk v kategórii Najobľúbenejšia skupina roku … 2016, 2017, 2018, 2019.
ZVA 12-28 BAND má pre vás na piatok 21. apríla 2023 pripravený koncertný program s dychovou sekciou, ktorú vedie erudovaný hudobník, saxofonista a aranžér Ján Kopčák https://www.jankopcak.com/ a ktorý ma za sebou okrem vlastných hudobných projektov a spolupráce s kapelou ZVA 12-28 BAND aj spoluprácu s umelcami ako sú Marián Čekovský Band, Ivan Tásler, Marek Szarvaš Projekt, Jozef Hollý Band.
Špeciálna dychová sekcia v zložení Mychal Cálik trúbka, Vladimír Trofimovič trombón a Ján Kopčák saxofón umocňuje hudbu kapely nielen zaujímavými aranžmánmi ale i sólami jednotlivých hráčov.
Zostava:

Norbert Červenák – spev, gitara, líder kapely

Ladislav Červenák – kontrabas

Peter Krško – bicie

Dychová sekcia:

Ján Kopčák saxofón

 Mychal Cálik – trúbka

Vladimír Trofimovič – trombón

V tejto podobe ste ZVA 12-28 ešte v Banskej Štiavnici hrať nevideli a možno už ani neuvidíte. Bude to veľkolepé.
Vstupné čoskoro v predaji (dáme vám vedieť).
Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

+ There are no comments

Add yours

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.