Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

[fjúžn] na cestách: Banská Štiavnica

10. júna 2022 @ 19:00 - 12. júna 2022 @ 19:00

Od piatka 10.6. do nedele 12.6.2022 môžete s nami spoznávať svet, ktorý máme doma.

Festival [fjúžn] organizuje Nadácia Milana Šimečku už od roku 2006 a postupne sa stal jedinečným a najväčším multižánrovým a multikultúrnym podujatím zameraným na migráciu a cudzincov na Slovensku s celoslovenským, ako i medzinárodným významom. Prekračuje rámec jedného druhu umenia a ponúka bohatý program zložený z koncertov, výstav, literatúry, divadla, filmu, workshopov, prednášok a prezentácií, diskusií, komunitných podujatí, či programu pre deti, školských akcií a mnohých iných aktivít. Počas jari 2022 navštívi množstvo slovenských miest, vrátane Štiavnice.
PROGRAM:
Výstava počas trvania festivalu
? 10.– 12. 06. VÝSTAVA | MYKOLA KOVALENKO: ZASTAVME TÚTO SÉRIU (1 poster každý deň)
24. februára 2022 napadlo Rusko Ukrajinu. Počnúc týmto dňom začal ukrajinský dizajnér Mykola Kovalenko tvoriť sériu posterov na podporu svojej vlasti. Namiesto samopalu drží v ruke pero a každý deň “vystrelí” 1 nový vizuál. Neskončí, pokiaľ na Ukrajine nezavládne mier. Pomôžme mu ukončiť túto sériu!
____________________
PIATOK
? 19:00 | KVÍZ | MÚDRA ŠTIAVNICA POWERED BY ĎALEJ!
Štiavnické publikum sa môže v piatok tešiť na vedomostný kvíz pod taktovkou Ludwiga Bagina. Pre múdre súťažné tímy si Ludwig s Barim pripravili špeciálne [fjúžn] vydanie!
Podujatie bude prebiehať v slovenčine.
? 22:00 | HUDOBNÁ SELEKCIA | KVÍZMAJSTER BARI
Po kvíze pustí svoj šťavnatý výber kvízmajster Bari. Do [fjúžn] setu múdro vybral skladby nielen pre Štiavničanov ale aj pre všetkých ostatných a pestrosť zloženia barového osadenstva sa odrazí aj v jeho výbere. Tešiť sa môžete na isladnský metal aj rómske čardáše!
____________________
SOBOTA
? 10:00 – 12:00 | WORKSHOP | VO SVET(L)E TIEŇOVÉHO DIVADLA
Workshop tieňových bábok a tieňového divadla. Zľakneš sa niekedy (vlastného) tieňa? Tieňa sa báť nemusíš. Môžeš sa s ním dokonca hrať. Napríklad na divadlo… V tme a svet(l)e tieňového divadla sa radi stratia deti aj dospelí…
Workshop povedie Verona Hajdučíková, etnologička, divadelníčka a pedagogička. Verona sa okrem všetkého možného venuje aj práci s deťmi v oblasti scénického folklorizmu, spevu, hudby, tvorivej dramatiky a literatúry.
Workshop je vhodný aj pre deti, ktoré nehovoria/nerozumejú po Slovensky.
? 14:00 | DJ SET | GONSO
Sasha Mamaev a.k.a. Gonso je multiinštrumentalista a gurmán hudby z celého sveta. Narodil sa v Moskve, no vyrastal a žil na 4 rôznych kontinentoch a aktuálne žije v Bratislave kde pôsobí už niekoľko rokov. So svojím hlavným projektom „Gonsofus“ precestoval Európu aj svet. Svoju kultúrnu a žánrovú [fjúžn] vám predstaví v slnečnom DJ sete na terase Art Cafe. Tešiť sa môžete na šťavnaté kombinácie čílskeho hip-hopu s tureckým jazzom, či kenskú lingalu dochutenú reggae.
? 15:30 | [fjúžn] WALK
Podujatie bude prebiehať v angličtine.
? 19:30 | KONCERT | HELADO INFINITO
Loreta Neira Ocampo z Chile a Victor Borgert z Argentíny tvoria duo Helado Infinito, ktoré je mixom popu, folku, hip-hopu a elektroniky.
Ich dva albumy „Canciones Dispersas“ (2017) a „El Movimiento del Error“ (2019) boli plne zložené, nahrané, zmiešané a masterované členmi kapely v spolupráci s priateľmi po celom svete a tento spôsob práce sa výrazne podpísal aj na ich hudbe. Helado Infinito vystupovali vo viac ako 25 rôznych krajinách. Teraz sa konečne, po takmer roku v Čile vracajú do Európy, kde odohrajú sériu koncertov a kde zároveň plánujú dokončiť svoj tretí album.
Ochutnávky z ich tvorby nájdete tu:
? 21:00 | DJ SET | KARAOKE TUNDRA
Všestranný hudobník ukrajinského pôvodu, Karaoke Tundra, sa okrem tvorby vlastných beatov venuje aj hraniu. Do Banskej Štiavnice si pre vás pripravil energický DJ set, ktorý reaguje na vojnu a zodpovedá aktuálnej nálade Ukrajiniek a Ukrajincov. Vypočujete si grime, breakbeat, UK drill, baile funk a občas sa objaví aj jungle.
Ochutnávky tu:
____________________
NEDEĽA
? 10:00 – 12:00 ŠTRIKÉRSKY WORKSHOP MARYNY Z CHARKOVA
Maryna Osipova je majsterka výučby ručného a strojového pletenia z Charkova. Podelí sa s nami o svoje skúsenosti s pletením a ukáže nám, ako pliesť rýchlo a kvalitne.
Workshop prebehne v slovenčine.
____________________________________
? VSTUPNÉ  ?
Kvíz: 3 eurá
Helado Infinito + Karaoke Tundra: 5 eur
Všetky ostatné podujatia: ZDARMA
____________________________________
[fjúžn] na cestách organizuje Nadácia Milana Šimečku v spolupráci s Art Cafe Banská Štiavnica, OZ Povala a Kumšt UM.
Z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.
Projekt je spolufinancovaný aj z projektu s názvom „EMCA – Podpora migrantov prostredníctvom kultúrnych aktivít“ financovaného z Grantov EHP 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Spoločným úsilím k inkluzívnej Európe.

Podrobnosti

Začiatok:
10. júna 2022 @ 19:00
Koniec:
12. júna 2022 @ 19:00
Webstránka:
https://fb.me/e/1WvZXVbCq

Miesto udalosti

Art Cafe
Akademická 2
Banská Štiavnica, 969 01
+ Google Map
Phone
+421904256183
View Miesto udalosti Website

Organizátor

Art Cafe
Phone
0907756765